Ново куќиште Номад компатибилно со леќите на моментот

Номад момент

Кога барате навлаки за нашиот iPhone, земајќи предвид колку е скап уредот, трошењето неколку евра за случајот Алиекспрес е несогласно, без разлика каде ќе погледнете. Ако сакате, не само, да го заштитите вашиот уред од паѓање, туку исто така сакате да уживате во квалитетна футрола што ќе трае целиот живот на уредот, футролите за Номад се одлична опција.

Во „Актуалидад Ајфон“, ние редовно ги повторуваме различните случаи што овој производител ги става на пазарот. Денес зборуваме за нов, оној што освен што го штити нашиот уред со најдобри материјали, ни нуди компатибилност со случаите во моментот, компатибилност што нема да ја најдеме во кој било друг случај.

Ако сте корисник на леќи за момент, новите случаи што Номад ни ги става на располагање се идеални, бидејќи нема да мора да го вадите iPhone од куќиштето за да ја закачите леќата и извлечете го максимумот од тоа без да го ризикувате животот на вашиот вреден уред.

За оние кои не се запознаени со овој вид леќи, Moment произведува леќи за паметни телефони од висока класа на пазарот, леќи кои се прикачени на уредот и додаваат специфична функционалност. Најпопуларниот објектив од овој производител е анаморфниот, леќа што ги израмнува страните на сликата за да постигне панорамска слика слична на онаа што се користи во филмската индустрија.

Овие нови случаи на Номад се компатибилни со леќите на моментот имаат сидро точка за да се одржи леќата. Отпорот и квалитетот што ни ги нудат овие нови футроли се исти како оние што веќе ни ги нуди Номад во своите кожни футроли, единственото нешто што се менува е модулот за интегрирање на леќата.

Случајот Номад е компатибилен со леќите Момент, сега се достапни на веб-страницата на производителот на случајот за 49,95 американски долари за iPhone 11, iPhone 11 Pro и iPhone 11 Pro Max во црни и кафеави боиМоже да ги најдеме и леќите што ни ги нуди овој производител.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.