Нов датум на објавување на AirPods: Божиќ

AirPods Лошата работа е во врска со гласините: ништо не е целосно потврдено сè додека не стане официјално. Неодамнешна гласина го тврдеше тоа AirPods Тие би биле пуштени во продажба на крајот на ноември или така продавницата одговорила на клиент кој сакал да ја откаже резервацијата на безжичните слушалки на Apple. Всушност, датумот што го даде таа продавница беше викендов. Сега кружи нова гласина која сугерира дека сепак ќе мора да бидеме малку повеќе трпеливи.

Новиот датум на објавување ќе биде оној што го гледаме на чешката веб-страница пешачење.cz, каде што гарантираат дека AirPods ќе пристигнат пред 2016 година да помине во нова година. Чешката продавница се надева дека безжичните слушалки на Apple ќе бидат подготвени за дистрибуција точно на време за датумите за Божиќ, што може да ги види во сите видови овластени продавници. непосредно пред 25 декемвриМалку доцна за оние кои би очекувале да уживаат во сите нив низ празниците на крајот на годината, но со време оние во Купертино да не губат драгоцено време за продажба.

AirPods: Утре, декември или во 2017 година?

Со овој нов датум на објавување веќе имаме 3 теории на масата: продавницата што му кажуваше на нетрпеливиот клиент дека ќе бидат достапни за време на овој викенд, денешната гласина дека можеме да ги купиме новите слушалки на Apple за Божиќ и поконзервативна вели дека ќе мора да почекаме до јануари 2017 година за да уживаме во нив.

Сепак, се чини дека нема да знаеме кога можеме да ги купиме AirPods сè додека Apple не го објави на својата веб-страница. Со информации толку контрадикторни, најдобро што можеме да сториме е да ве информираме за сите гласини, но најдобро што можат да направат нашите читатели е да бидете трпеливи. Во секој случај, едно е јасно: сè помалку недостасува.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Раул Авилс dijo

  Хахахаха голема !!!
  „Но, најдоброто нешто што можат да направат нашите читатели е да бидат трпеливи.