Делта, нов емулатор за iOS без Jailbreak

Најносталгичните од видеоигрите имаат среќа бидејќи наскоро тие ќе имаат на располагање емулатор за iOS со кој ќе можат да играат најкласични видео игри на платформи како што се Super Nintendo, Game Boy Advance и многу други платформи. Дelta, што е името на апликацијата што ќе ни го овозможи тоа, ќе биде достапна наскоро во App Store, а во Actualidad iPhone имавме пристап до првиот Beta и можевме да го тестираме, проверка на сите негови доблести, како што е уредниот интерфејс или леснотијата со која можат да се додадат нови ROM-ови на овој емулатор.

Со Делта ќе можете да заборавите да го поврзете вашиот iPhone со компјутерот или да ви треба Jailbreak за да можете да додавате ROM-ови за репродукција. Апликацијата е компатибилен со главните системи за складирање облак, како што се iCloud Drive, Dropbox, Google Drive или Box, и додавањето на ROM за играње е едноставно како да го поставите во папка на кој било од гореспоменатите системи за складирање, избирајќи го од менито за апликации. Покрај тоа, при инсталирање на ROM-овите во емулаторот, капакот автоматски ќе се преземе од Интернет, така што библиотеката за видео игри ќе ја имате многу внимателно од визуелен аспект. Далеку се оние малку рудиментирани емулатори што би можеле да ги инсталираме само преку Jailbreak.

Во моментов, можат да се додадат само Super Nintendo или ROM-ови на Game Boy Advance, но развивачот сака наскоро да додаде нови платформи компатибилни со Делта и можеме да уживаме во широка колекција на видео игри на нашиот iPhone. Во моментов не знаеме повеќе детали за тоа кога ќе биде достапен или цената што ќе ја има, но тоа го знаеме Планирано е да биде компатибилен со MFi контролерите и да биде компатибилен со iPhone, iPad и iPod Touch. Ние ќе ве информираме за напредокот на проектот, како што учиме нови податоци.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Маркос Куеста (@marcueza) dijo

  Каде можам да се регистрирам за бета верзија. На официјалната страница пишува дека е затворен. Јас дури и не знаев дека има јавна бета верзија.

 2.   Алфред dijo

  Дали некој знае зошто контролите на Mfi повеќе не работат во iOS 10 (10-10.2)?
  Поточно Moga Ace Power, на iPhone 5, 5s и 5c
  Мислев дека мојот контролер е расипан, но тестирав на iPod 5g и iPhone 5 со iOS 9.3.5 и работеше совршено

 3.   Што? dijo

  Ако толку многу престанат со гуанајарот и ја универзализираат употребата на емулатори во iOS, ќе имаат уште поголем пазар, има повеќе играчи на конзоли отколку на Candy Crush Saga