Нов концепт на iOS 14 со додатоци како протагонисти

iOS 14

До денес, малку или поточно практично ништо не знаеме за тоа што ќе ни понуди ОС 14, (само гласини чиј кредибилитет е, во повеќето случаи, дискутабилен) верзија што ќе биде официјално презентирана на Интернет уште од Епл откажан WWDC пред неколку недели да се спречи ширењето на коронавирусот.

Apple планира да одржи серија на работилници преку Интернет за да ја информира заедницата на развивачи за сите новини, естетски и функционални што ќе ги најдеме во iOS 14, но не знаеме дали ќе има некаков настан за корисниците кои не припаѓаат на оваа заедница.

Во „Актуалидад Ајфон“ објавивме неколку статии со различни концепти за тоа како би можел да биде iOS 14. Повеќето од нив, фокусирајте се на додатоци, додатоци што дизајнерите ги интегрираат во нивните концепти, оставаат многу да се посакаат. Денес ви прикажуваме нов, нов концепт кој го следи истиот пат како и претходните, со графички контроли како протагонисти и искрено се надеваме дека не е тоа што Apple ни го подготви.

Хакер 343, дизајнер на овој нов концепт на iOS 14 ни покажува како може да изгледаат графичките контроли дека гласините сугерираат дека тие ќе пристигнат во оваа следна верзија на iOS. Но, тој не се фокусира исклучиво на додатоци, бидејќи исто така вклучува функција за поделен екран, нов прекинувач за апликации, емоџи секогаш достапни под тастатурата, функција Always-On на почетниот екран ...

Додатоците отсекогаш биле едно од најголемите барања од страна на корисниците, некои корисници кои знаеле како да се развиваат без нив, па мислам дека вклучувањето нив сега нема никаква смисла. Покрај тоа, на Андроид, тешко можеме да најдеме апликации што нудат графички контроли, па затоа би можеле да кажеме дека ерата на графички контроли одговара на блиското минато.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.