Нов полнач UGREEN 65W за сите ваши уреди

Единствен полнач што треба да го користите со вашиот MacBook, iPad Pro, iPhone и Apple Watch? Тоа е токму она што го сака UGREEN и исто така со иста големина како и секој друг конвенционален полнач, и секако компатибилен со брзо полнење.

Полнењето на сите наши уреди понекогаш е проблем, особено кога патуваме или немаме премногу приклучоци. Затоа UGREEN се обложува на полнач што, Со многу мал отпечаток, можете истовремено да надополнувате до четири уреди, и сето ова користејќи приклучок за еден приклучок. Компатибилен со најпопуларните протоколи (вклучително испорака на напојување 3.0 и 2.0, Брзо полнење 4.0, 3.0 и 2.0) и вкупна моќност од 65W и технологија што му овозможува да се загрева помалку од другите модели на пазарот. При мерењата што ги изврши компанијата, при полнење на 15 ”MacBook Pro, внатрешната температура не надминува 80 ° и надворешната температура не надминува 50 °, кога просекот е обично околу 130 ° внатрешна и 65 ° надворешна.

Неговиот компактен дизајн значи дека може лесно да се носи во која било торба или ранец, а поддржува и 110V и 240V прилагодени на регулативите на Соединетите држави и Европа. Тој е помал од полначот од 61W што Apple го вклучува во своите 13 ”MacBook Pro и карактеристики три приклучоци за напојување USB-C и еден приклучок за USB-A. USB-C приклучоците може да се користат за полнење на вашиот iPad Pro, вашиот MacBook Pro 13 ”и вашиот MacBook Air без најмал проблем, или да користите брзо полнење за вашиот iPhone 11 Pro Max или кој било друг компатибилен iPhone. Треба само да имате предвид дека максималната глобална моќност на полначот е 65W.

Во моментов натоварувачот UGREEN е како проект на платформата за финансирање на толпи Индиегого (линк) со пратки следниот јуни доколку проектот продолжи. Во моментов можете да го набавите овој полнач за 27 долари (50% попуст) Но, нема да трае многу подолго по оваа цена, па ако сакате да ја добиете оваа зделка, немојте да ја премислувате. Тие се испраќаат ширум светот, а полначот може да се нарача со приклучок од САД, Европа или Велика Британија.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.