Стојалиште на базната станица Номад, ставете вертикална основа во вашиот живот

Номад се враќа со вертикална основа за безжично полнење: Станица за основна станица. Со две независни калеми од 10W и метал и кожа како елементи за производство, Оваа база има дизајн што ве тера да се за inубите уште од првиот момент кога ќе ја видите и ветувате вечна верност веднаш штом започнете да ја користите. Ние го тестиравме и ќе ви ги кажеме сите детали.

Супериорен квалитет и дизајн

Кога барате технолошки додаток, во многу прилики, она што преовладува е неговата функционалност, но на пазарот заситен како основи за безжично полнење, дизајнот и квалитетот на материјалите станаа диференцијални фактори кои на крајот ве тераат да одлучите за бетонски модел. Номад сакаше да тргне по патот на нудење производи кои добро функционираат, се разбира, но кои се издвојуваат од огромното мнозинство со влегување на пазарот „Премиум“, но навистина премиум. Тука нема пластика што изгледа како метал, или пластика што изгледа како кожаЗборуваме за тело направено целосно од алуминиум со анодизирана завршница во она што Apple би го нарекол „вселенско сиво“ и вистинска кожна подлога за да го поставите вашиот iPhone на врвот.

Ако истражуваме во техничките спецификации на основата, таа има два калеми за полнење, по 10W, што ќе овозможи iPhone да се полни и во вертикална и во хоризонтална положба, и за разлика од другите слични основи, Номад се погрижи да ја постави долната калем доволно ниско за полнење на AirPods и AirPods Pro со безжични кутии за полнење. Да работи потребен е полнач од 18W, кој е вклучен во кутијата (нешто што треба да се разгледа при проценка на цената на овој полнач) и кабел во должина од 2 метри, кој Номад исто така сакаше да биде необичен, нудејќи плетен најлонски кабел.

Да се ​​стави лоша страна на она што Nomad го вклучува во кутијата, ни недостасува само тоа што Nomad одлучи да вклучи USB-C полнач наместо USB-A што го носи, што ќе ни овозможи да го користиме на патување за брзо полнење на iPhone-от. За возврат Вклучува полнач со американски приклучок и два адаптери, за Обединетото Кралство и остатокот од Европа, затоа, ако заминеме во странство, нема да треба да купуваме други додатоци, едноставно преминете во адаптерот за полнач.

Удобно и разноврсно

Иако повеќето безжични полначи се хоризонтални, имањето вертикален полнач е неверојатно удобно и ни нуди многу повеќе можности. Да можеме да го наполниме нашиот iPhone вертикално, ни овозможува да гледаме известувања без да треба да го земаме телефонот, благодарение на фактот што со секое известување екранот ќе светне. Можеме дури и да остваруваме повици на FaceTime и да гледаме мултимедијална содржина сега кога вертикалните видеа се толку модерни. Ако сакаме да видиме серија или филм или видео на YouTube, можеме исто така, бидејќи основата го надополнува iPhone во хоризонтална положба.

Исто така е можно и полнење на AirPods доколку имаат безжична кутија за полнење, како што посочивме претходно, и тука влегува во игра една од карактеристиките на основата: ЛЕД-то за полнење. AirPods имаат мала LED диода што означува дека се полнат, но се исклучува по неколку секунди, така ЛЕД-то на основата ќе не извести дека полнењето е точно. Сигурно повеќе од еднаш сте наишле на непријатно изненадување што вашите AirPod не се наплаќале кога ги оставате во базата, нешто што нема да се случи овде затоа што ќе знаете во секое време дали полнењето работи или не.

Ако имате ЛЕР ве загрижува затоа што не можете да ги поднесете светлата на вашата ноќна ноќ пред спиење, смирете се затоа што оваа базна станица Стен од Номад вклучува сензор за светлина што го регулира интензитетот на ЛЕР, и ако просторијата е темна, нејзиниот интензитет се намалува за да не се нервирам. Тоа е истиот систем што Номад го вклучува во својата Base Station Apple Watch Edition што го користам со месеци на мојата ноќна маса, а ЛЕР воопшто не пречи.

Поврзана статија:
Анализа на базната станица NOMAD, безжичниот полнач што се граничи со совршенство

Мислење на уредникот

Лесно е да паднете во грешка да ги цените нештата само за она што го прават, без да ги земете предвид деталите што ги опкружуваат. База за полнење се користи за полнење на вашиот уред, и направете го тоа со соодветните безбедносни мерки за да не се расипе, но од таму има безброј детали што ја прават базата токму тоа или нешто друго што не ви пречи да го ставите на вашиот канцелариска маса или вашата ноќна маса. Оваа номинална стојалиште за база се грижи и за најмалите детали, од материјалите (метал и кожа) до одлични завршни работи, поминувајќи низ сензор за светло за да го измените интензитетот на ЛЕР-полнењето или да вклучите Wиден полнач со 18W и најлон со плетенка кабел каде што другите ставаат ефтини кабли. Неговата работа е совршена, како и на многу други основи, но во деталите е уникатна, И тоа има цена: 99,99 € во Macnificos (линк)

Штанд на базната станица Номад
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
99,99
 • 80%

 • Дизајн
  Уредник: 90%
 • Материјали
  Уредник: 90%
 • Завршува
  Уредник: 90%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 80%

Добрите

 • Премиум дизајн и материјали
 • Две независни калеми од по 10W
 • Вертикално и натрупано претовар
 • Наполнете ги AirPods со безжична кутија за полнење
 • Вклучен полнач од 18W
 • Вклучен е плетен најлон кабел за полнење

Contras

 • Ви недостасува USB-порт за повторно полнење на друг уред

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.