Номад веќе го има во нарачка новиот Base Station Pro

 

Без сомнение, тие одвоија време, но беше потребно да се лансира производ кој навистина има технологија далеку посупериорна од останатите и што во реалноста може да изгледа полесно да се произведува отколку што е реално. Зборуваме за основата за полнење на три уреди Номад, но не дека има три уреди поставени на одредено место на основата, тоа е основа што овозможува полнење каде било во него благодарение на интегрираната технологија наречена FreePower.

Номад е квалитет и иновација во сите свои производи

Не можеме да го кажеме појасно. Номад може да го извлече максимумот од секој од нивните производи, но тие работеа на ова долго време и сега Base Station Pro е подготвен да започне со продажба. Да се ​​има високо квалитетен производ во однос на производството и дизајнерските материјали е во опсегот на многу компании што е точно, но Покрај тоа, додавање на нови технологии за полнење, како што е случајот со оваа база, е друго прашање. 

Решение за полн товар дизајниран од Аира му дава на овој нов приклучок Номад можност за безжично полнење до три уреди каде било на пристаништето. Има некои навистина брутални спецификации, изработен е од алуминиум за шасијата, ја додава кожната горната површина исто како и претходните основи и исто така ја додава FreePower нуди спектакуларна естетика и функционалност.

Техничките детали за оваа нова база се како што следува:

 • Полнете до три уреди истовремено
 • Брзина на полнење до 7,5W
 • 30W PD USB-C напојување. Вклучен приклучок и кабел заедно со меѓународни адаптери
 • Низа од 18 серпентина
 • Локации за бесплатно полнење
 • Целосна алуминиумска конструкција
 • Подлога од кожа
 • LED индикатори за полнење
 • Идни ажурирања на фирмверот загарантирани од Номад

Лошо, бидејќи како и секогаш цената ... Очигледно дека се соочуваме со поинаков производ од останатите и тоа има цена. Квалитетот на материјалите и остатокот од новините имплементирани во новата Nomad Pro Base направи да се искачи на 229,95 долари. Ако сакате да ги резервирате своите - тие ќе летаат безбедно - можете да го сторите тоа директно од оваа врска до официјалната веб-страница на Номад. 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Lluís dijo

  Имам еден и вистината е дека не сум 100% среќен. Секако дека неговата естетика и квалитетот на материјалите се спектакуларни и дека можете да го поставите мобилниот каде што сакате на неговата површина и да почне да се полни, оттука доаѓаат проблемите ... неговото полнење, нормално, е многу побавно од другите безжични бази за полнење со истите уреди (iphone 8 и iphone SE 2020), но најлошото доаѓа кога температурата на околината се зголемува ... дали е нормално да се наплаќа 10-20% за 5 часа? Продавницата веќе го смени уредот под гаранција и истиот проблем се забележува ... штета.