Номад лансира нова боја на својата груба кутија за AirPods Pro

Nomad лансираше нова боја за нивниот фантастичен Rugged Case, дизајниран специјално за новиот AirPods Pro. Ако веќе ги имавме боите црна и темно кафеава, сега ја имаме оваа прекрасна беж и бела футрола што изгледа спектакуларно со слушалките од Apple.

Како што ви покажавме во прегледот, чие видео ви го оставаме во овој напис, Rugged Case for AirPods Pro совршено комбинира врвна кожа со пластична рамка што покрај тоа што ни нуди фантастичен дизајн за нашиот AirPods Pro, додава заштита што малкумина случаи на пазарот можат да се пофалат. Ако на ова додадеме и некои мерења кои се пресметани така да се чувствува како вистинска ракавица и одговара на сè без и најмал ритам, и мала дупка за прегледување на водството за полнење на нашите AirPods, оваа Rugged Case е една од случаите што најмногу можеме да ја препорачаме за оние кои сакаат заштита и дизајн за своите слушалки.

Составени од две независни парчиња, и целосно компатибилни со безжично полнење (покрај полнењето преку кабел за молња, очигледно), сега можеме да избереме и помеѓу оригиналната црна боја и новата боја на „природна кожа“ со пластичниот дел во бело., дизајн кој е во контраст многу повеќе од црната или кафеавата футрола и кој навистина одговара на нашиот AirPods Pro. Цената на оваа нова груба кутија е иста како и секоја од другите бои, 34,95 американски долари. Во моментот е достапно само во нејзината официјална продавница (линк), во други бои ги имаме во други продавници како што е Macnificos (линк) се надевам дека наскоро и во оваа нова боја.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.