Номад воведува преносна батерија од 2.800 mAh за полнење на iPhone

Во последниве години, ако не го земеме предвид проблемот со батериите што се појавија на крајот од минатата година и што го принуди Apple да значително ја намали цената на замена на батериите за сите уреди кои започнуваат со iPhone 6, Перформансите на iOS значително се подобрија, како оној на Андроид (сè треба да се каже).

Ова подобрување на потрошувачката на батерија предизвика многумина од нас престанавме да носиме преносна батерија секогаш на врвот за кога батеријата паѓа на несакани нивоа. И покрај тоа, технологијата на батерии на нашиот паметен телефон останува практично иста како и пред повеќе од една деценија.

Ако знаеме дека ќе имаме долг ден на работа и времето за враќање не е многу јасно, веројатно е дека надворешна батерија е решение да се разгледа. На пазарот можеме да најдеме различни модели за покривање на повеќето потреби, а во зависност од нивниот капацитет тие се повеќе или помалку дебели и тешки.

Како надополнување на понудата што моментално е достапна на пазарот, производителот Номад претстави нова вклучена батерија со кабел за молња (нешто што не можеме да го најдеме скоро во кој било друг модел), со кој можеме удобно да го користиме нашиот iPhone или iPad (барем дел од него).

Батеријата на Номад има 1,5 метарски кабел интегриран во батеријата така што не можеме да го исклучиме или замениме во кое било време. Со капацитет од 2.800 mAh, ни овозможува да извршиме целосно полнење и нешто друго од нашиот iPhone без да мора да ги поврземе приклучокот и кабелот за молња одделно или да прибегнеме кон надворешна батерија покрај кабел за молња, некои кабли , барем официјалните, секогаш ја покажувале својата кревкост, па затоа однесувањето од тука до таму никогаш не било добра идеја.

Вградена батерија на молња од Номад е со цена од 49,95 УСД и можеме да го стекнеме преку вашиот веб-страница.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.