Nomad Rugged Case за AirPods Pro, во деталите е разликата

Номад го ажурираше својот солиден случај за AirPods што го прави компатибилен со AirPods Pro, и на патот Тој ја искористи можноста да додаде неколку детали кои го подобруваат претходниот модел, проширување на растојанието во однос на производите на други производители. Ние го тестиравме и ви ги покажуваме сите детали подолу.

Заштита и дизајн

Може да биде излишно за да се заштити кутија, но многумина сметаат дека е повеќе од погодно. Откако ги користев AirPods уште од нивната прва генерација и првично не сакав да користам заштитни случаи, на крајот искуството ме научи дека ако сакаш случајот со твоите AirPod да остане во добра состојба, мора да го покриеш со некаков вид на заштита . Сјајната бела завршница на поликарбонатот е многу чувствителна на надворешни агресии, а носењето AirPods во торбата, чантата за теретана или џебот со други предмети завршува прилично „оштетено“.

На ова мора да го додадеме ризикот (или поточно сигурноста) дека кутијата ќе падне на земја, нешто што ми се случи во неколку наврати. Со овој груб случај од Номад ги покриваме сите овие аспекти и Благодарение на нејзината внатрешна пластична структура и дебелината „ниту премногу тенка, ниту премногу густа“ можеме да бидеме мирни пред повеќето случајни падови од маса или од нашиот џеб. Многу соодветно, капакот има централна пластична рамка, што е она што ќе се погоди на земја во случај на пад, така што кожата не претрпува оштетување.

Највидливиот елемент на случајот Номад е одличната кожа што покрива поголем дел од нејзината површина. Онаа кожа помеѓу Хороус што веќе ја испробавме на кутиите за iPhone од иста марка и има толку пријатен допир, и тоа се подобрува со текот на времето благодарение на тој имот што го има само ваков материјал. Зафатот на кутијата исто така значително се подобрува, така што се намалуваат шансите да се лизне и падне на земја. Номад во својата внатрешност додаде ткаенина од микрофибер за да не се оштети оригиналната кутија, а тоа исто така прави футролата да одговара совршено и да не излегува лесно, нешто што се случи со претходните генерации.

Во деталите е разликата

Оваа Nomad Rugged Case не е единствената кожна футрола на пазарот, ниту пак првата, но е доста различна од другите. На сето она што претходно го кажавме, мора да додадеме низа детали што ја прават разликата. Детали како на пример, ЛЕД-то за полнење е совршено видливо благодарение на мал канал со оптички влакна што ја носи светлината кон надвор за да не изгубите ни трошка видливост за тоа. Исто така, ќе најдеме мала површина на задната страна, што одговара на копчето за врската AirPods и што можеме да го искористиме за да го притиснеме тоа копче без да мора да ја отстрануваме куќиштето. Има и кука за ремен за зглоб, и секако дупка за приклучокот Lightning, во случај да не сакаме да користиме безжично полнење кое, очигледно, продолжува да работи со случајот вклучен.

Мислење на уредникот

Обвивки за AirPods се во сите видови, материјали и цени, но овој Nomad Rugged Case најмногу се истакнува по квалитетот на неговите материјали, неговиот дизајн и по некои детали кои, додека други ги игнорираат целосно, тие сакаа да се погрижат за максимумот . Заштита на вашиот AirPods Pro без да изгубите некоја од неговите предности е можно, а исто така можете да го направите за повеќе од прилагодена цена, бидејќи Оваа Nomad Rugged Case за вашиот AirPods Pro чини 34,99 € en Машинисти, во која било од неговите две бои: кафеава и црна.

Номад груб случај
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
34,99
 • 80%

 • Дизајн
  Уредник: 90%
 • Издржливост
  Уредник: 90%
 • Завршува
  Уредник: 90%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 90%

Добрите

 • Премиум кожа помеѓу хорор
 • Совршено видлива ЛЕР за полнење
 • Совршено прилагодување
 • Компатибилно безжично полнење
 • Делови кои не се растоваруваат лесно

Contras

 • Зголемена дебелина

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.