Номад ја лансираше својата кожна футрола за AirPods Pro

Лансирањето на AirPods Pro ги изненади сите, а производителите мораа брзо да реагираат за да ги пуштат своите додатоци прилагодени на овие нови слушалки. Како што обично се случува, влегуваат добри работи, а кожената обвивка на Номад за AirPods Pro не беше исклучок. Производителот на додатоци за iPhone, Apple Watch и AirPods само што ја лансираше својата нова кожна футрола за да ги заштити, а исто така доаѓа со неколку подобрувања во однос на претходниот модел за AirPods од првата и втората генерација.

Овој заштитен случај Номад е направен од два материјали: внатрешна обвивка од поликарбонат за облик и јачина, и надворешна обвивка од кожа Хорвин, истото што веќе го знаеме од прерамките и навлаките што можевме да ги испробаме и во други прилики, што со текот на времето би развивало патина што може да ја има само добрата кожа. Номад избра да стави микрофише внатре, нешто што никој друг производител не го прави во моментот, а тоа ќе му помогне на карго-кутијата со својата сјајна бела завршница да трае подолго во совршена состојба.

Другите подобрувања вклучуваат кука за лента за зглоб, дури и Номад дизајнираше свој ремен ако сакате совршено да одговара за овој случај, подобрен систем за прикажување на ЛЕР за полнење и област посветена на копчето за спарување, за да можеме да го притиснеме без да мора да го отстраниме капакот, вистински детал. Секако дека пристаништето молња е целосно достапно и можеме да наполниме безжично ако сакаме. Го има во две бои, црна и кафеава, а во моментот можеме да го најдеме само на веб-страницата на Номад (линк) за 34,95 УСД, иако како и сите производи на Номад, тие наскоро ќе бидат достапни на Амазон и специјализирани продавници како што е Макнификос.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.