Номад ја претставува својата нова база за полнење База на станицата

Номад е еден од нашите омилени брендови за квалитетот на своите производи и за тоа колку добро работи, а денес само што воведе нова основа за полнење што, вертикално, ни овозможува да го наполниме вашиот iPhone во која било ориентација, па дури и AirPods.

Новиот Base Station Stand го наследува дизајнот и материјалите на успешната Apple Watch Edition Base Station за која веќе разговаравме на блогот, и која стана една од најдобрите алтернативи на неуспешниот AirPower на Apple по свои заслуги. Челик и кожа се комбинираат во многу минималистички и многу внимателен дизајн што ни овозможува поставете го нашиот iPhone удобно на работната маса и видете ги известувањата кога ќе пристигнат без да треба да го носат од основата. И, ако сакаме да гледаме мултимедијална содржина додека се вчитува, можеме да ја поставиме хоризонтално без никаков проблем.

Оваа разноврсност се постигнува благодарение на неговите два калеми за полнење, по 10W, што овозможува дури и полнење на AirPods и AirPods Pro, нешто што ниту една друга вертикална основа што ја знам не дозволува бидејќи серпентина за полнење е обично поголема од случајот AirPods. Со единствена основа за полнење, можете да ги полните iPhone и слушалките, како и декоративен елемент што ќе изгледа одлично на вашата работна маса.

Номад базната станица стои во boxидниот полнач со 18W и кабел USB до USB-C во кутијата, така што сè што ви треба за да ги наполните уредите е вклучено во кутијата, нема да морате да ставате ништо друго од вашиот џеб. Неговата предна LED диода што укажува на полнење на уредот го менува неговиот интензитет во зависност од амбиенталното осветлување, така што ноќе на вашата ноќна маса не треба да ве нервира. Неговата цена е 99,99 €, што земајќи ја предвид неговата разноврсност, квалитетот на материјалите и што вклучува theиден полнач, воопшто не е лошо. Можете да го купите од сега па натаму Машинисти.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.