Zero G, случајот против гравитација, кој сака да го замени селфи стапот

Откако го виделе Куфер iPhone 6 со сопствен селфи стап, сега е редот на Нула Г., нов додаток за најновите мобилни модели на Apple што, според неговите креатори, ќе ни овозможи да го поставиме iPhone на која било рамна површина без да паднеме.

За да се постигне овој подвиг, случајот Zero G е произведен со материјал способен нанесете сила на вшмукување на површината поддршка, сè додека овој имот што го поправа капакот може да се примени на него. Меѓу главните компатибилни материјали, Zero G работи добро на стакло, не'рѓосувачки челик, ретровизори, плочки, табли, компјутерски екрани, дрво и слично.

Нула Г.

Всушност, благодарение на оваа посебна карактеристика, случајот Zero G не само што може да се користи за правење селфи, туку и неговите апликации се многу и многу разновидна. Ние едноставно го ставаме iPhone во посакуваната област и можеме да го користиме како часовник, мониторинг на задачи, гледање видеа итн.

Како и сè во животот, мора да се каже дека микросукцијата генерирана од капакот Zero G ќе изгуби својства со текот на времето. Прашина, нечистотија и други абразивни елементи ќе ја намалат нејзината моќ за фиксирање со текот на времето, иако за да ги вратите неговите оригинални својства, доволно е да исчистете го со вода и воила, толку лесно.

За да добиете единица од случајот Zero G за iPhone 6 или iPhone 6 Plus, само треба да пристапите до вашата Kickstarter кампања и плати барем САД долар 39. Времето на испорака означува дека првите единици на производот ќе започнат да се добиваат од најдоцна.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

7 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Јотцани Чеспедес Ривера dijo

  Елизабет салгадо

 2.   Елизабет салгадо dijo

  смеење на глас

 3.   Jonонатан Рамирез Ледесма dijo

  кул, тие веќе ја достигнаа целта на донациите, што се случува и за која цена излегува на пазарот.

 4.   Платина dijo

  Идејата е кул сè додека не ја ставите на неподдржана површина, или има малку прашина помеѓу куќиштето и површината, и чао iPhone.

 5.   Маноло Риско dijo

  Агустин Агустин Риско Лариос Емилио Лајунта Антонио Морено

 6.   Jonонатан Рамирез Ледесма dijo

  иако на втора мисла? Кој оди на пат и го става мобилниот телефон во прозорец за да се слика? збогум мобилен. украден ипсо факто.

 7.   Селфи стап dijo

  Тоа навистина не е ништо повеќе од вшмукување чаша, нели? Ни го продаваат како технологија на иднината, но силата на вшмукување не е ништо ново под сонцето.