Давањето ноќен вид на iPhone е можно со овој случај

NVC е името на случајот со iPhone кој бара финансирање на Kickstarter и благодарение на што можеме опреми ги iPhone 6 и iPhone 6 Plus со ноќно гледање.

За да се постигне овој подвиг, NVC куќиштето вклучува 5 мегапикселна камера способна да снима видеа со висока резолуција во целосен мрак, сето тоа благодарение на сетот на осум LED диоди со бранова должина од 940 nm кои се вистински протагонисти за постигнување на оваа ноќна визија. Крајниот резултат е доста добар и ни овозможува да снимаме ноќе, без никој да го забележи, бидејќи инфрацрвената светлина не е видлива за нас.

Во постарите денови, случајот NVC има голем број на особености што го прават многу интересен додаток. На пример, вашиот Внатрешна батерија од 2000 mAh (4000 mAh ако е верзија за iPhone 6 Plus) може да се искористи за полнење на терминалот кога ни треба.

NVC футрола

Друг детал што треба да се потенцира е дека случајот NVC вклучува слот за вметнување microSD мемориски картички. Во него можеме да ги зачуваме видеата со ноќно гледање или ако претпочитаме, исто така можеме да го користиме како меморија за надворешно складирање на нашиот iPhone. Ова значи дека можеме да зачувуваме фотографии, видеа и документи на картичката microSD и да пристапиме до целата содржина од апликацијата дизајнирана за iOS, можеме дури и да управуваме безжично преку WiFi.

Очигледно, со сите овие карактеристики веќе ќе претпоставиш дека димензиите на овој додаток се значителни, во редот на други слични случаи како што е пакетот сокови од Мофи. Не очекувајте дека ќе биде многу тенка или лесна обвивка затоа што тогаш ќе се разочарате.

Ако го пронајдовте капакот на NVC и неговите можности интересни, можете да го резервирате сега за САД долар 159 (179 американски долари ако е за iPhone 6 Plus) во своето Kickstarter кампања. Како што може да се прочита, проценетиот датум на испорака е закажан за мај 2015 година.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.