Пробајте го Apple Watch на Интернет со ова демо

Демо Apple Watch

Ако копии на Apple Watch не сте убедени и претпочитате да чекате за часовникот на Apple, некои програмери создадоа веб апликација што ни овозможува испробајте некои од апликациите на Apple Watch, во можност да комуницирате со нив и да научите малку повеќе за овој паметен часовник.

Демото ни нуди виртуелен Apple Watch со можност за извршување на какви било апликации што се појавуваат на вашиот почетен екран. Очигледно, програмерите немале предвреме пристап до Apple Watch или многу од овие апликации се едноставна статичка слика. Постојат и други кои уживаат во малку повеќе интерактивност.

Кога сме внатре во некоја апликација, ако сакаме да се вратиме на почетниот екран, едноставно мора да кликнеме на круната што ја наоѓаме на десната страна на часовникот. Конечно, демо-програмата им овозможува на развивачите да испраќаат своја икона за апликација за да добијат идеја како ќе изгледа на интерфејсот на Apple Watch.

Како аперитив пред доаѓањето на Apple Watch не е лошо, но недоволно, особено ако сме едни од оние, планираме да го набавиме часовникот на Apple штом е достапен. Знаете дека гласините покажуваат дека Лансирање на Apple Watch може да се случи во текот на месец март.

Ако сакате, можете да пристапите и до Apple Watch онлајн демо, да, трпеливост затоа што е потребно време да се вчита.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.