Облачно ги поздравува графичките контроли и додава нова функционалност за CarPlay

Облачно

Еден од најстарите играчи за подкаст на App Store и миленик на многу корисници, тукушто се ажурираше заДодадете поддршка за додатоците на почетниот екран, некои виџети на кои им требаше скоро една година да се имплементираат откако се појавија во iOS 14, но подобро доцна отколку никогаш.

Виџетите не се единствената новина што ја нуди најновото ажурирање на оваа апликација, бидејќи тие исто така ни нуди нови функции за CarPlayФункции кои не се поврзани со некоја нова функционалност што Apple ја воведе во последните месеци, но секако се ценети.

Виџети со заматување

По ова ажурирање, Облачно ни овозможува да избереме помеѓу 3 виџети, додатоци што можеме да ги користиме и на почетниот екран на нашиот iPhone и на нашиот iPad:

  • Мала големина што го прикажува најновиот подкаст што го слушавме.
  • Средна големина што ни ги прикажува 3 -те најнови епизоди што сме ги презеле во апликацијата.
  • Голема големина што ни покажува информации за 4 преземени епизоди што с have уште не сме ги слушнале, заедно со нивниот наслов и датум.

Во прилог на новите додатоци за почетниот екран, Overcast го подобри и бројот на функции што ги нуди за сите корисници на CarPlay, меѓу кои наоѓаме контрола на брзината на репродукција, пристап до поглавја, пристап до најновите епизоди...

Облачно е достапно за вашиот преземете целосно бесплатно и вклучува реклами на врвот и не вознемирува во секое време. Ако сакате да соработувате со апликацијата, можете да платите 10 долари во рамките на апликацијата за да ги отстраните и да пристапите до одредени што не се достапни во функцијата за плаќање.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.