Полначот MagSafe Duo на Apple е поблиску до пуштање во продажба

Една од додатоците што најмногу ни се допадна при лансирањето на новите модели iPhone 12, 12 Pro, 12 Pro Max и 12 мини, несомнено беше MagSafe Duo на Apple. Овој полнач што на многумина од нас толку многу им се допадна, се појави како додаток во презентацијата, но не може да се види, или да се резервира, а уште помалку да се купи во онлајн продавниците на компанијата.

Ова може да се промени сега откако NRRA на Кореја го потврди овој полнач MagSafe Duo, па можеби сме многу близу до неговото официјално пуштање во продажба. Се сеќавам дека Оваа сертификација е прелиминарен чекор за лансирање и откако ќе помине, ќе има зелено светло за тоа.

Можни се два блиски датуми на објавување

MagSafe Duo сертифицирана Кореја

Во моментот кога ја имаме панорамата на Apple, можеме да кажеме дека има два датуми или прозорци за нејзино лансирање, следниот петок, 6 ноември, заедно со новиот iPhone 12 Pro Max, iPhone mini и HomePod mini или за настанот во вторник, 10 ноември во кој Apple евентуално претставува нов MacBook со процесори на АРМ и „уште нешто“ како што се вели во поканата ... Што мислите?

Како и да е, овој безжичен полнач има можност истовремено да ги полни нашите iPhone 12 и Apple Watch. И во двата случаи максималната моќност е 15 W и се чини дека ова ќе биде една од .вездените додатоци кога Apple ќе го објави. Очигледно ќе зависи и од неговата цена, но сигурно е дека ова ќе биде една од најбараните и имитирани додатоци.

Денес немаме ништо повеќе од сертификација од Националната агенција за истражување на радио на Кореја (NRRA), иако е точно дека не треба да траеме премногу долго за да ги имаме сите информации и цени на овој одличен полнач ексклузивно за новите iPhone 12 и Apple Watch.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.