Објавен е нов фирмвер за AirTags

Воздушни таги

Уредот кој ни помага да најдеме се што можеме да изгубиме. Истиот што некои луѓе го злоупотребуваа, штотуку е ажуриран. Apple објави ново ажурирање за Воздушни таги. Кои или кои се новитетите што ги воведува американската компанија не можеме да ви кажеме, бидејќи тоа не е официјално обезбедено. Претпоставуваме дека ова се поправени грешки и подобрувања на перформансите, бидејќи во моментот дури и програмерите не најдов ништо ново во тој фирмвер кои сега можете да ги инсталирате.

AirTags штотуку доби ново ажурирање. Како што рековме на почетокот, не е познато дали Apple има воведено некакви подобрувања, освен оние на перформансите. Не знаеме бидејќи Apple обично сега не кажува што е вклучено во новиот фирмвер. Тоа се случи со AirPods и исто така се случува, понекогаш со iPhone или iPad, иако тоа не е нормално. Со уредите со кои можеме да комуницираме и да извршуваме, обично се известува што е вклучено. Ова се iPhone, iPad и Mac. Но, на пример, со AirPods не знаете што има ново. Всушност, со првите можеме рачно да го формираме ажурирањето со барање преку поставки> општо. Но, со другите мора да имаме верба и да го мислиме тоа кога тие се спарени, се случува саканото ажурирање. 

Точно е дека можеме да потврдиме дека тие навистина се ажурирани, но ништо повеќе. Со AirTags. Ажурираниот број на градба е 2A24e, кој доаѓа да го замени фирмверот 1A301 кој беше објавен во април. Претпоставуваме дека она што е додадено се поправени грешки и подобрувања на перформансите.

Ова ажурирање се придружува на ажурирањето на AirPods и објавувањето на iOS 2 бета 16.2 Се чини дека ќе вклучува неколку нови функции.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.