Ова би бил претпоставениот ласерски меч што го сака Apple во „Војна на Starвездите“

Изабер војни во starвездите

Вчера беше филмски ден, ден во кој сите резултати од Награди Оскар, наградите што ги доделува филмската академија на Соединетите држави, награди кои не само што го движат светот на кино, и тоа е околу него се генерираат големи рекламни кампањи поради големото влијание што го генерира поради светската публика што ја имаат.

Веста што ви ја донесуваме денес има врска со кино и со Apple (запомнете дека сме во блог специјализиран во компанијата за јаболка), а тоа е дека Apple имал неколку кинематографски моменти низ својата историја (тоа е доста добро познато потопување на компанијата со продуцентската куќа Pixar) и се чини дека момците од Купертино сакаат да продолжат понатаму во светот на кино. Многумина од вас ќе знаат дека на крајот на годината нов филм во франшизата „Војна на вездите“, филм во чија приколка го привлече вниманието рамката што стои пред постот, а нов ласерски меч... И се чини дека неговите Onyони Ајв (Извршен потпретседател за дизајн во „Епл“) имаше врска со дизајнот на овој „iSaber“.

изабер рендерирај

Такво е влијанието на веста што многу „фанбои“ се осмелија да направат рендери за тоа кои би биле идните ласерски мечеви Apple, или iSaber како што го нарекоа. ISaber чиј дизајн е нешто поразличен од оној што го гледаме во рамките на трејлерот за следниот филм на „Војна на Starвездите“, но кој ги обединува сите елементи на дизајнот на Apple до совршенство.

изабер рендерирај 2

И тоа е дека ниту еден детал не им бега, има дури и TouchID. А. предлог лансиран од дизајнерот Мартин Хајек и тоа ни покажува колку далеку може да потрае „посветеноста“ кон брендот јаболко и франшизата „Војна на вездите“.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.