Ова би бил брз полнач од 18W со USB-C за iPhone и iPad

Не е првпат тоа USB-C полнач за iPhone и iPad откако Apple го воведе овој конектор во своите производи со MacBook 2015 година. Оттогаш се смета за здраво за готово дека Apple неповратно ќе ги смени сите свои приклучоци на овој нов стандард, дури се зборуваше дека iPhone ќе се откаже од Lightning за USB-C.

Но, сè отиде многу побавно од очекуваното (и пожелно) достигнување смешна ситуација дека ни треба трет адаптер за да можеме да наплаќаме производ на Apple, како што е iPhone или iPad во друг производ на Apple, како што се MacBook или MacBook Pro. Се чини дека ова ќе се промени наскоро со овој нов полнач што денес можеме да го видиме на овие рендери.

Информациите доаѓаат до нас преку полнач кои тврдат дека имаат веродостојни информации во ланецот на производство на „Епл“ и ги направиле овие рендери со тие податоци. Станува збор за европски приклучок кој е многу сличен на сегашниот, но со многу позаоблен и пократок профил. Само мала дупка за USB-C ја крши површината на овој полнач, наводно направен од сјајна бела пластика, како што не навикнаа од Apple.

Полначот би имал моќност од 18W, доволно за брзо полнење на iPhone, како што можеме да видиме во оваа табела MacRumors во која се мерат времињата на полнење на различните методи компатибилни со iPhone X, 8 и 8 Plus. Како што можете да видите на графиконот, побрзите полнења не се постигнуваат од моќност од 18W., добивање на полнење на половина од батеријата за половина час и 80% за шеесет минути. IPad исто така би имал корист од овој нов полнач, бидејќи сега вградува и 12W.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.