Ова е експлодираното видео од батеријата MagSafe

MagSafe

Оваа недела YouTube каналот Charger Lab се облече како iFixit директно да ни го покаже експлодираниот поглед на батеријата на Apple, Magsafe. За да продолжиме директно со овој напис, мора да кажеме дека тоа може да го сторат само експерти од оваа област, никогаш не обидувајте се да отворите батерија за да ја видите нејзината внатрешност, без оглед колку е едноставна. Покрај тоа, логично, батеријата на Apple штом се отвори веќе не може да се користи за полнење на кој било iPhone.

Видео на каналот YouTube Лабораторија за полнач во која ја покажува внатрешноста на оваа батерија, логично е на англиски и можете да започнете да ја гледате внатрешноста на батеријата од минута 3:00 часот:

Внатре има два калеми за полнење и прстен од магнети што овозможува совршено држење со нашиот iPhone 12, можете да видите две батерии внатре кои се поврзани заедно нудат околу 11,13 вати часови и 7,62 напон. Интересно е исто така да се види дека на задната страна од оваа ‌MagSafe батерија се наоѓа голема метална плоча со сличен дизајн на плочата што овозможува подобра дисипација на топлина кога го полниме уредот.

Логично сите внатрешните компоненти што ги носи оваа батерија се со висок квалитет и технологија, во него можеме да видиме добар грб микрочипови внатре, тоа не е само надворешна батерија. Оваа надворешна батерија може да се најде од 109 € на веб-страницата на AppleАко вреди или не, зависи од вас да одлучите.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.