Ова е новата кутија за батерии Otterbox за iPhone 6 [CES 2015]

 

Семејство на воскреснување на OtterBox

El CES 2015 Ни оставаат curубопитни работи што можеби не ги очекувавме априори. Во делот за додатоци, Ottebox претстави ново куќиште со вградена батерија, така што, покрај тоа што уредот е добро заштитен, да не останеме обесени на кој било непредвиден настан.

Иако батеријата на новиот iPhone 6 е подобрена во споредба со онаа на iPhone 5s, сепак не е толку спектакуларна како онаа на 6 Plus и ретко се случува да достигне два дена употреба. Затоа, батеријата на 2600 mAh што го вклучува ова куќиште ќе биде доволно за извршување на целосно полнење на нашиот уред во случај да немаме приклучок или полнач при рака.

Главната иновација на оваа обвивка е во технологијата „авто-стоп“ што ја вгради, така што и самата батерија ќе знае кога е погодно да се запре напојувањето. Нешто што се цени е тоа што обвивката заминува целосно достапен сите порти на уредот, не мора да го отстрануваат случајот во кој било случај. Комерцијализацијата и цената на истата сè уште не се познати, иако претпоставуваме дека нема да биде ефтино.

Батеријата продолжува да биде една од најголемите проблеми во очекување на огромното мнозинство на производители, што е нешто што корисниците го бараат сè пожестоко, бидејќи во однос на автономијата никогаш не е доволно. Можевме да го потврдиме ова во зголемувањето на продажбата на преносни батерии, додаток што го прави нашиот уред поавтономен со тоа што треба да носиме постар предмет. Можеби компаниите треба да се фокусираат на поставување приоритети каде што зголемувањето на капацитетот на батеријата има предност пред другите работи како, на пример, слабоста на уредите.

 

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.