Ова е новата кутија на Apple со вградена батерија за iPhone 6s

кутија за паметни батерии

La batería отсекогаш била една од критикуваните точки на Ајфони, сметајќи го ова недоволно во повеќето случаи. Барем тоа беше сè додека не пристигне iPhone 6 Plus, модел на мамут кој вклучуваше батерија пропорционална со нејзините димензии, така што неговата автономија беше и продолжува да биде одлична (исто така применлива и за iPhone 6s Plus).

Сепак, моделите од 4,7 инчи сепак имаат многу фер автономија, што во повеќето случаи, тоа ќе ни даде да го завршиме денот без да треба да поминуваме низ приклучокот и уште малку. Ова е нешто што Apple го знае, но дека во моментот не беше во можност да го реши директно на уредот, така што тие ни донесуваат решение што не очекувавме да го видиме од компанијата.

Во Apple Store можеме да видиме од овој момент случај сличен на официјалните силиконски кои се на пазарот веќе некое време, но со мала (всушност, огромна) разлика. На задниот дел од него можеме да видиме голема грпка што излегува од неа и што крие батерија што ќе ни даде неколку дополнителни часови употреба во нашите модели на iPhone 6 и 6s.

Како што читаме на веб-страницата на компанијата, употребата на оваа батерија може да ја зголеми автономијата на уредот до 18 часа употреба од LTE, нешто што не е занемарливо за овие времиња. Она што не е занемарливо, не е ниту цената, бидејќи оваа паметна батерија ги чини своите добри 119 евра. Може да се набави од овој момент натаму Интернет продавница на Apple и е достапен во само две бои, имено: бела и сива од јаглен.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

5 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Алфонсо Р. dijo

  120 € ??? Но, ајде човеку, тоа е добро од Бога! Поминати се 3000 села. Постојат многу кутии за батерии за iPhone за половина од цената. Имаат нос што го газат и ова веќе се граничи со лихварство.

  Неодамна купив кутија за iPad Mini 4 во Амазон која е потполно иста како и оригиналната Apple Smart Cover со „малата“ разлика што таа што ја купив го штити и задниот дел на iPhone, а исто така и во сензационална овој заден дел изгледа како силиконски школки, но во овој случај е потешко. Мојот ме чинеше 15 €, Apple чини 45 € и како што велам последниот го штити само екранот, додека тој што го купив ги штити СИТЕ iPad. Ајде, тоа ме чинеше многу помалку од половина и тоа е многу поцелосен случај и затоа многу подобро.

  Според мое мислење, прашањето за цената на додатоците во Apple целосно излезе од контрола. Овие огромни разлики во цените на производите со сличен квалитет се срамни и, како што велам, се граничи со лихварство. Истото важи и за каблите, чии цени (во оригиналите) се апсолутно срамни. Имам два кабли Lightnining Aukey
  (купени и двајцата на Амазон) кои и двајцата ме чинат помалку од оригиналниот „Епл“ и би се осмелил да кажам не дека се слични по квалитет, туку дека оние на Ауки се многу подобри.

  Никогаш нема да купам оригинални додатоци на Apple затоа што на пазарот има алтернативи, честопати со подобар квалитет, за половина (или помалку) цена и ве поканувам да го сторите истото; Не изневеруваат (или барем се обидуваат) како овци и секако дека не ме лажат повеќе.

 2.   Саломон брајтнер dijo

  Каде можам да го набавам капакот.

  1.    Jimими iMac dijo

   Јас сум со вас, но тоа не значи дека тие ја ставаат цената што ја сакаат, што не е скапо, не се сомневам во тоа, но за тоа секој треба да помисли дека е грабеж и да оди во Амазон, случајот сегашноста ми се чини покрај тоа што е грда како пекол што дава чувство дека iPhone се појавил од грпка, купувате powerbank во Амазон за 15 € и ако ви треба, го приклучувате, не мора да носите дополнителна тежина секој пат кога ќе го извадите мобилниот.

  2.    Алфонсо Р. dijo

   На пример, во Амазон имате корици слични на оние со квалитет еднаков или повисок за половина од цената. Сега, ако сакате да ве задеваат, во продавницата „Епл“ ги имате и ве уверувам дека ќе бидат среќни да ги чуваат вашите пари. Те молам !!!

 3.   Огорчен dijo

  Па, тоа е ужасно. Става грпка на iPhone која воопшто не е естетска.