Ова е новата Logitech камера со HomeKit

Logitech е една од фирмите што најдобро одговара за додатоците на Apple, бренд кој има одобрение од самата компанија Купертино бидејќи тие споделуваат многу технологии, така што овие производи на Logitech се целосно компатибилни со протоколите на Apple. Една од главните карактеристики што корисниците ја бараат во последно време е компатибилноста на HomeKit, поврзаниот домашен протокол од компанијата Купертино. ДОТие објавија информации за опсегот на камери на Logitech со "Home" со HomeKit и уште многу други функции. Можеби е добро време да ги обновите камерите за надзор.

Корисникот ги претстави овие информации на Reddit Д00Дук во која тој исто така сподели слика на сетот. Оваа камера би се викала „Circle View“ и како што се очекуваше има целосно кружен дизајн. Според промотивната слика Logitech Ветува дека е најдобрата камера од ваков вид на пазарот, способна да снима слики во Full HD резолуција до 180º дијагонално со висококвалитетни оптички ултра широк агол. Без сомнение, не можеме да потврдиме дека информациите се 100% вистинити, но јасно е дека Logitech е способен да произведува производи од ваков тип на квалитет.

Во теорија, имаме технологија со широк динамички опсег за да можеме да ги гледаме сликите добро јасни и од светлината и при слаба светлина. Ноќен вид е исто така присутен и би понудил острина дури и на предмети или луѓе кои се оддалечени скоро пет метри. Очигледно со тоа што има Компатибилност на HomeKit имаме апсолутна интеграција со нашите уреди на Apple за брзо управување без потреба претходно да поминуваме низ апликацијата на давателот. Така можеме да воспоставиме рутини, да му даваме наредби на Сири и многу повеќе. Немаме информации за датумот на објавување или цената, но наскоро Logitech ќе направи потези за тоа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.