Ова е полнач за клучеви на Грифин за Apple Watch

грифин-полнач-јаболко-часовник Батеријата е толку голема што ја мразат сите во текот на оваа нова технолошка ера, дури и во случајот со Apple Watch. Сепак, постојано наоѓаме алтернативи кои ни овозможуваат да ја прошириме автономијата на нашите уреди. Технологијата напредува со скокови и граници, се разбира, но има еден аспект што секогаш заостанува, автономијата на овие мобилни или преносни уреди. Грифин е една од најпознатите светски компании за додатоци за производите на Apple, и со причина, сите негови нови идеи се доста добри. Најновиот фали е синџир со клучеви што е и надворешна батерија и што секако може да го полни нашиот Apple Watch.

Името е „Travel Power Bank“ и во основа тоа е приврзок со клучеви што има, покрај вообичаените методи на батерија, и диск со индуктивно полнење, што ќе ни овозможи да го полниме нашиот Apple Watch лесно и брзо надвор од домот. Дизајнот е едноставен, всушност не е најозлогласениот фабрички дизајн на Грифин, но секако е ефективен, како и сите производи на оваа голема компанија. Важно е дека е доволно мал за да се користи како приврзок за клучеви, што ако влијае на автономијата, наоѓаме само 800mAh, што е четири полнења на Apple Watch, не помалку.

За полнење, тој ја користи типичната microUSB конекција толку честа појава кај овој вид додатоци, и несомнено ни нуди преносливост во однос на батеријата на нашиот Apple Watch што досега никој не знаеше како да ни понуди. Но, како и секогаш со Грифин, ова нема да биде ефтино, не помалку од 69,99 УСД за мала 800mAh батерија, и ќе пристигне во текот на вториот квартал од 2016 година, наводно, совпаѓајќи со Apple Watch 2. Се разбира, нема да негираме дека оваа батерија за клучеви е скапа, многу скапа, но честопати се плаќа ексклузивноста на Грифин.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.