Ова е тотално различен и стар концепт за преклопување на iPhone

Убедени сме дека Apple веќе долго време работи на концепт за преклоплив iPhone, а гласините го покажуваат тоа долго време. Во моментов, толку многу вести за овој можен терминал повеќе не се читаат од Apple и не се знае ниту точната патека по која оди Apple за овој уред.

Во овој случај ние сме пред стар, многу стар концепт. Поставено е на социјалната мрежа YouTube на 21 јули 2006 година и треба да се напомене дека Стив Jobобс го претстави iPhone во јануари 2007 година. Во овој случај, видеото го поставил корисник кој има само 6 следбеници за време на пишување на оваа статија и веројатно никој не го забележал.

Иако е точно дека лично Не ми се допаѓа овој дизајн на преклопен iPhone што тие го создадоа во тоа време и што можеме да видиме во ова видео кое логично е со низок квалитет:

Концептот создаден од овој корисник или од некој што подоцна беше поставен на мрежата се чини дека има тркало за кликнување слично на iPod, како и два преклопни панели во горниот дел кои кога се отвораат прават простор за голем екран на допир. Однадвор покажува мал екран како што видовме во некои уреди. Тоа навистина е преклопен iPhone во 2006 година.

Логично, овој концепт на iPhone не стигна никаде, но личи на некои уреди што видовме дека се случуваат во текот на овие години. Не веруваме дека во денешно време која било компанија го користи овој тип на формат за производство на мобилен уред, но без сомнение во тоа време сигурно ќе триумфирав, не мислиш?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.