Ова е цената за замена на AirPod Pro во случај на загуба

Тоа е нешто што може да се случи помалку во оваа нова верзија на AirPods и дека имањето слушалки во увото со гума би било понормално да се забележи кога ќе паднат. Очигледно секој може да има грешка, но Во овој случај, се чини помалку можно да паднат, а ние не сфаќаме со дизајнот на новиот AirPods Pro.

Друго прашање е што тие паѓаат некаде со тежок пристап и ние не можеме да ги повратиме или тие паѓаат во вода, иако е точно тоа ова може да ни се случи со кој било уред вклучувајќи паметен телефон или која било слушалка без оглед дали е AirPods Pro.

Официјалната цена на Apple, која се зголемува околу 89 американски долари за замена или „поправка“ на еден од овие AirPods Pro во САД, може да биде приближно 100 евра тука броење даноци и други ... Во случај на губење на карго-кутијата цената е иста, па да знаете, подобро да не ги изгубите. Така се бројат цените дека немаме AppleCare +, што во тој случај цената паѓа на 29 долари во двата случаи:

Напротив во моделите пред овие нови AirPods Тие очигледно имаат нешто построги цени на „поправка“ и замена:

Да, се надеваме дека нема да морате да се соочувате повеќе од било што поради кавгата што ја носи и дека повторно ќе мора да се соочите со високите економски трошоци за губење на производ на Apple и во овој случај на новиот AirPods Pro. Како и да е, повторувам јас самиот, овој модел изгледа покомплициран отколку што го фрламе без да сфатиме, така во принцип тоа не треба да се случи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.