Ова е iPhone SE 4 според протекувањето на Prosser

iPhone SE 4 според Џон Просер

Се чини дека iPhone SE ќе биде обновен многу порано од очекуваното. Сите гласини укажуваат на објавување на почетокот на 2023 година и, конечно, ќе дојде со нов дизајн во кој се издвојува преминот кон подобар живот на копчето Home, со што се затвора циклусот и се остава на продажба само еден уред (9-та генерација на iPad) со копчето што ни даде толку многу радост. Подолу ви ги кажуваме сите детали за она што досега го знаеме за следниот iPhone SE (4).

Аналитичарот Џон Просер во видео на својот канал на Јутјуб објави дека Четвртата генерација на iPhone SE ќе има сличен дизајн на iPhone XR од 2018 година, оставајќи го зад себе споменатото копче Home и конечно добивање распоред на цел екран. Оваа промена има многу смисла бидејќи претходните модели на iPhone SE го имаа дизајнот на 5S (2013) и iPhone 8 (2017). Prosser сподели неколку рендери за тоа како би изгледал овој уред и вистината е дека изгледа многу добро во поглед на дизајнот.

Пред околу една година, Кинеската веб-страница MyDrivers веќе предвиде дека iPhone SE ќе се пресели во дизајн сличен на оној на iPhone XR во неговото следно обновување, нешто што многу други извори како Џон Просер веќе го потврдуваат сега на неговиот канал.

iPhone SE 4 би пристигнал со а Екран од 6.1 инчи, со засекот што би го имале кај iPhone X до 11 модели (т.е. оној што не е намален) и LCD технологија на ист начин како што XR веќе го изедначува во тоа време.  Оваа промена во дизајнот би ја придружувала неодамнешната најава на 10-тата генерација на iPad во која исто така е испуштено копчето Home и остава слична линија на сите негови уреди, со интерфејс на цел екран на сите нив.

Секако изгледа како многу интересна опција за сите оние кои сакаат да имаат iOS, но не го бараат најдоброто од најдобрите и исто така сакаат да заштедат пари на своите уреди. Ќе видиме дали овој дизајн конечно ќе се оствари е во спротивност со многу други претпоставки кои укажуваа дека следната SE ќе го замени моделот Mini кој оваа година Apple го прекина. Ќе бидеме многу внимателни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.