Ова е Спајдер, новата игра на Аркада на Apple

Spyder

Иако не сме многу обожаватели на Apple Arcade, можеме да уживаме во тој месец бесплатно сега кога сме или треба да сме сите заклучени дома. Да, нема подобро време да ги искористите сите видови промоции од «еден месец бесплатно»Тоа сега и е дека без да излезете од дома мора да барате алтернативи.

Во овој случај, играта Spyder што ја наоѓаме во А. ексклузивно за Apple Arcade, му нуди на корисникот можност да се стави во местото на пријателски пајак и да патува низ целиот свет исполнувајќи различни цели.

Каналот Apple Arcade YouTube имаме преглед на тоа што нуди играта или први впечатоци за оваа авантура што навистина изгледа забавно. Ова е видеото со неколку моменти на овој Спајдер:

Секако дека ни се допаѓа она што го гледаме и можеме да кажеме дека малку по малку игрите се подобруваат на оваа платформа на Apple. Вистина е исто така дека не се соочуваме со спектакуларни игри, но како што реков на почетокот, сега би можело да биде добро време да уживаме во овој бесплатен месец на Аркада на Apple и да одлучиме дали сме заинтересирани да ги плаќаме тие 4,99 евра месечно за услугата трошоци во нашата земја или не. Секако дека оваа игра изгледа многу добро, но за жал не сите игри што ги имаат во нивниот каталог се како овој нов Спајдер, многу «симпатичен» пајак нема грди грешки.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Серги dijo

    Моите честитки за статијата, многу многу интересно. Според мое мислење, сега имам аркада дома е во рацете на секој, можеме да видиме многу понуди во аркадни машини, но според мене е една од најдобрите, ако не и најдобра за нивното внимание и вредност за парите, се момците од MERCAPIXELS . Јас ги препорачувам 100%