Ова се двата нови ремени „Гордост“ за часовникот

Како и секоја година, Apple, која е компанија особено вклучена во однос на инклузивноста и еднаквоста. LGTB Pride е датум кој компанијата Купертино го искористи за да ја покаже својата поддршка за LGTB заедницата и еден од нејзините гестови е лансирање на нови ремени на Apple Watch со обележани дизајни. Денес излегоа овие два нови ремени и за прв пат Apple ги лансираше комеморативните Pride ремени на своите силиконски модели. Покрај тоа, постои едно многу интересно издание на Најк кое повторно нè потсети дека Епл е секогаш способен да нè остави со отворена уста, што мислите?

Првиот дизајн е основен, но функционален, класичен силиконски ремен, со примарниот систем што „Епл“ го лансираше истовремено на „Епл часовник“ и кој обично е поставен како најразновиден. Ова се однесува на разнобојното знаме на виножитото што го претставува LGTB гордост и тоа е хроматски пријатно, шарено и многу лесно се комбинира. Овој ремен ќе ви овозможи и двајцата да спортувате со него и да му дадете неформална употреба, иако очигледно не е најсоодветен за облека за облека, за која Apple има и други ремени во каталогот.

Верзијата на Најк на лентата за гордост LGTB 2020 година Многу е интересно, бела основа со светло сива боја внатре и изненадување во веќе класичната перфорирана за потење на ременот, а тоа е дека таму ќе најдеме градиент што се повикува на боите на знамето на виножитото на LGTB Pride . Овој ремен се чини најразновидна и најинтересна опција од презентираните. Од своја страна, со watchOS 6.2.5, сферите ќе пристигнат во однос на гордоста за оваа година, особено верзијата Nike што ја сметам за многу шарена и забавна. Можете да ги набавите од 49 евра во Apple Store.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.