Ова се деталите откриени во внатрешноста на iPhone 13

Веќе знаете дека со пристигнувањето на секој нов iPhone, време е и да го исфрлите, задача што во последно време беше во рацете на iFixit и за која се чини дека овој пат тие беа значително пред него. Веќе ги имаме првите слики од внатрешноста на iPhone 13.

Овие први слики откриваат обновен Face ID, помал Taptic Engine и забележително поголема батерија. Ајде да го погледнеме овој нов iPhone внатре, слика која секогаш генерира одредена состојба на iosубопитност кај огромното мнозинство корисници, главно затоа што замислувам дека никој од вас нема да се осмели да го отвори својот.

Во оваа прилика, сликите се обезбедени од "Ликер" Сони Диксон кој ги сподели директно на својот профил на Твитер, нудејќи ни каков ќе биде првиот поглед на утробата на iPhone. Да бидам искрен, за нас кои сме вулгарни потрошувачи, ова само гасне чуден инстинкт на iosубопитност, бидејќи Не можам да идентификувам надвор од камерата и батеријатаНа Во меѓувреме, специјалистите ни објаснуваат дека има повеќе промени отколку што би можеле да замислиме и други кои се директно евидентни во странство.

Засекот е редизајниран со поместување на некои од сензорите и собирање на неговите различни елементи за да понуди, како што добро знаете, големина која е 20% помала од претходниот модел. Модулот Taptic Engine со задоволство го понуди тоа уникатно искуство со вибрации на iPhone, исто така, значително ја намали неговата големина, и ова овозможува да се вметне нешто поголема батерија. Уште неколку промени се ценат имајќи предвид дека работата за минијатуризација во Apple е во првите редови во светот на технологијата и дека квалитетот на производството значи дека сите компоненти се заштитени со различни материјали.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.