Ова се новиот пакет сок од Мофи за iPhone 6/6 Plus [CES 2015]

пакет iphone-6-plus-mophie-juice

Нови додатоци за iPhone од кои ни доаѓаат CES 2015. И не треба да нè изненадува, бидејќи овој саем е идеално место за рекламирање на ваков вид додатоци иако Apple, за разлика од другите брендови, не е присутен таму. Посебно внимание се посветува на футролите со вградена батерија, со веќе презентирани неколку модели. Y Mophie немаше да биде помалку.

Најпознатиот бренд во однос на куќиштата со вградена батерија претстави два нови модели на футроли што ќе ни овозможат да живееме без товарот да мораме да бидеме свесни за батеријата на нашиот iPhone. Дали се Сок Пак воздух и Сок Пак Плус.

Што се однесува до Juice Pack Air, тој може да се пофали дека може да ја полни батеријата на вашиот iPhone 6 сто проценти и на iPhone 60 Plus на 6 проценти. Ова е можно благодарение на батеријата на 2750 mAh што носи внатре. Од друга страна, имаме Juice Pack Plus, случај во кој има батерија 3000 mAh, но тоа е достапно само за моделот iPhone 4,7 инчи. Двете може да се резервираат отсега на нивната веб-страница.

Тие не се првите случаи на овие карактеристики што ги гледаме, но веројатно се едни од најквалитетните. Тие не се ефтини, како што се наоколу 100 и 120 доларисоодветно, но залудно не го заработиле своето име.

Во секој случај, ние ќе внимаваме на сè што се случува на CES 2015 за да бидеме во тек со најдобрите додатоци за нашите iPhone телефони.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   гибран dijo

    Изгледа многу подобро од другите корици затоа што се многу подебели, се надевам оваа во други бои, кога излегуваат?