Ова се новите емотикони што можете да ги најдете во iOS 10

Емоџи iOS 10

El Конзорциумот Уникод прифати 74 нови емоџи карактери како кандидати за Уникод 9.0, што е предвидено да започне во средината на 2016 година.

За сопствениците на iPhone, тоа значи дека има некои, или сите, од овие емотикони кои се тие би можеле да ја направат својата презентација на вашиот iPhone со iOS 10 Кога е достапен за јавно преземање, или како што веќе видовме, претходно испробајте го овој нов iOS во соодветните бета-верзии. Врз основа на минатите трендови на Apple, ова најверојатно ќе се случи во септември оваа година, кога ќе се направи презентација на новите уреди што компанијата ќе ги лансира на пазарот.

Тука можете да ја знаете комплетната листа, како и некои од тековните макета, но некои од главните моменти се краставицата, која несомнено ќе биде нова верзија на модар патлиџан оваа 2016 година, сланина, рака што прави селфи, палецот и розовиот правејќи го „Повикај ме „гест, жена крева рамо емоџи, кловн, ракавица за боксер, ќелавиот орел, емоџи што си го брише носот, како и невестата повеќе нема да бидат сами, бидејќи се очекува да се додаде младоженец во смокинг, на танчерката ќе додаде партнер за танцување (многу стил на треска во сабота навечер), до Дедо Мраз ќе ве вклучи г-ѓа Мраз, принцезата ќе го има својот принц, бремена жена да додаде во семејниот дел и уште многу лица со емоџии (болен, голем нос, емотикони од каубојска капа, итн.)

Исто така, ќе можете да видите многу емотикони што веројатно нема да бидат на последното лансирање, како што се: борачи, кану, овесен цвет и морков. Всушност, се надеваме дека ќе бидат додадени повеќе емотикони отколку што мислиме, но сè останува во конечните одлуки пред официјалното лансирање.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.