Ова се новите и корисни додатоци на MagSafe компатибилни со iPhone 12

Додатоци со Apple MagSafe

Додатоци го придружуваат секој нов производ претставен од која било компанија. Пример за ова се повеќекратните навлаки за различни завршни работи и дизајни за новиот iPhone 12. Покрај тоа, пристигнувањето на новата палета MagSafe ги искористува предностите на магнетниот грб да се олесни прицврстувањето на додатоците и да се даде личен допир на новиот терминал. Меѓу овие нови додатоци наоѓаме опфаќа во мноштво бои, материјали и завршетоци. Од друга страна, и за да ги искористиме магнетите и технологијата за безжично полнење, можеме да го купиме новиот полнач MagSafe компатибилен со кој било од овие нови iPhone 12, дури и ако тие имаат компатибилна кутија.

Сензорски комплекс во внатрешноста на iPhone 12

Поврзана статија:
Новиот безжичен полнач MagSafe испорачува до 15W полнења

Apple го искористува прилагодувањето на iPhone 12 со додатоците на MagSafe

MagSafe е нова палета на додатоци кои лесно се прикачуваат на вашиот iPhone за да можете да го прилагодувате и полнете безжично. Можностите да го обележите вашиот стил се бесконечни.

Овие нови додатоци се крстени како Додатоци на MagSafe кои ја искористуваат задната и внатрешната структура на новиот iPhone 12. Ако ја анализираме неговата внатрешност можеме да го набудуваме постоењето на систем на кружни магнети и калеми за безжично полнење. Овие магнети и калеми имаат две работни места. Прво, да се обезбеди поставување додатоци и, второ, да се обезбеди безжично полнење за кое толку многу се зборуваше на презентацијата на iPhone 12. Покрај тоа, уредите имаат вертикален магнет додаток што може да се види во една од кориците што ќе ги видиме подолу, задолжен за гарантирање на правилното поставување на додатоците.

Случаи со iPhone 12

Со оваа технологија зачувана во новите уреди, се нудат три нови додатоци: полнач MagSafe со моќност од 15W, навлаки и паричник. Како прво, полначот е двојно помоќен од полначите со Qi стандардот. Apple најави дека ќе им го отвори стандардот на трети компании да дизајнираат безжични полначи за брзо полнење на компатибилни уреди.

Случаи и паричници како централна оска на додатоци

Како корици со MagSafe постојат два различни модели:

  • Транспарентно: Во овој случај, гледаме круг што одговара на магнетите на кои се придржува до iPhone. Направен е од мешавина на транспарентен поликарбонат и флексибилни материјали кои, според „Епл“, совршено се прилагодуваат на копчињата, така што корисникот може лесно да го користи. Имај цена од 55 евра и е компатибилен со сите четири модели на iPhone 12.
  • Силикон: Овој футрол направен од силикон однадвор и микрофибер однатре е класика на Apple. Достапно во Apple Store за цена од 55 евра и 8 различни бои.

MagSafe паричник за iPhone 12

Конечно, имаме новина во рамките на овие додатоци и тоа е доаѓањето на А. паричник со MagSafe. Станува збор за паричник изработен од штавена и рафинирана европска кожа што вметнува магнети внатре, така што лесно може да се залепи на iPhone 12. Има посебност што Може да се користи изолирано или со друг капак од горенаведените. Покрај тоа, од Купертино тие нè уверуваат дека е дизајниран за да се избегне разобличување на кредитни картички бидејќи една од неговите функции е да складира сметки и картички од сите видови. Има вредност од 65 евра и сега достапен во Apple Store.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.