Ова се новите футроли OtterBox за iPhone 11

Момците од OtterBox се здружија со PopSockets за лансирање на нов опсег на случаи за iPhone 11, iPhone 11 Pro и iPhone 11 Pro Max наречени Слика + Случај со поп Сеирс, опсег со светли бои кои вклучуваат зафат на задниот зафат, зафат што можеме да го отстраниме или замениме со друг зафат што PopSockets ни го става на располагање.

Овие нови футроли ни нудат мек допир и се изработени од TPU, материјал кој апсорбира удари без да ги пренесе на уредот. Во задниот зафат е повлечен, идеален е не само за држи го телефонот но и да го поставиме хоризонтално за гледање видеа.

Покрај тоа, тој е компатибилен со безжичното полнење на iPhone, идеално за сите оние корисници кои издале кабли за полнење уреди што се компатибилни со Qi технологијата. Овој нов е достапен во четири бои: розова, портокалова, сина и црна боја.

Ако баравте квалитетна футрола за вашиот нов iPhone 11, сега можете да ја набавите и во физичката продавница на Apple и преку Интернет за 59,95 евра (иста цена за сите три модели на iPhone 11). Овој тип футрола е идеален за држење на iPhone со една рака за пишување пораки, фотографирање, снимање видеа ... без загрозување на интегритетот на нашиот уред.

Додека навлаките за iPhone 11 Pro и iPhone 11 Pro Max имаат непосредна достапност И можеме да ги имаме следниот ден во нашата куќа, случајот за iPhone 11 во розова и портокалова боја нема да пристигне до следната година, поточно до 9 јануари. Ако се определиме за боите црна и сина, следниот ден ќе ги добиеме.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.