Ова се петте разлики помеѓу iPhone 5 и iPhone 5se

Концепт на iPhone 6c

Концепт на iPhone 6c

За време на изминатиот викенд, што, во теорија, е втората слика на iPhone 5se. Првиот би бил видео во кое видовме iPhone со ист дизајн како iPhone 6, но се чинеше дека е многу помал, па затоа ќе мора да има 4-инчен екран. На втората слика, така што нема сомневање за нејзината големина, iPhone 5se е веднаш до a iPhone 5 И навистина, големините се скоро точни. На разлики Ги имате обележано на сликата што ќе ја видите подолу.

iPhone-5es-830x467

 • Камера FaceTime лево од слушалките. Зелената стрелка ги означува позициите каде се наоѓаат предните камери. Како што можете да видите, терминалот лево ја има камерата над слушалките. Оној од десната страна го има на левата страна.
 • Копче за спиење од десната страна. Новата позиција е онаа што се користи на поголемите уреди. Таа нова позиција е за да можеме да го достигнеме копчето за спиење со една рака, или тоа е теоријата. IPhone 5se би го имал во иста позиција.
 • Копчиња за издолжена јачина на звук. IPhone 5 има кратки, тркалезни копчиња; iPhone 5se ги има издолжени. На сликата тие не се гледаат, како онаа во мирување, но веројатно е дека тие се повеќе потонати од употреба.
 • Заоблено стакло. Стаклото на iPhone 5 е целосно рамно; Ајфон 5 стаклото е завршено со заоблени рабови. Ако погледнеме внимателно, тоа е јасно ценето.
 • Допир проект. Очигледно. IPhone 5 има внатрешно закривено копче за дома и можете да го видите квадратот што се наоѓа на iPhone толку долго. Новиот, како би можело да биде поинаку, има Touch ID, копче што го изгуби средниот плоштад и е целосно рамно. Да беше сребрено, розево или златно, ќе видевме дека има метален прстен околу себе.

Во секој случај, тоа не би била првата слика што ќе се појави вистинска и се покажа дека е лажна. Како и секогаш, само времето ќе ни го даде одговорот. Лансирањето на iPhone 5 треба да се случи во оваа пролет и, според најновите гласини, ќе се карактеризира А9 процесор и М9 ко-процесор.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   анонимен dijo

  она што тие ќе го направат е да го извадат истиот iphone 6, но помал. За да се заврши искористувањето на дизајнот, тоа е стратегија, која е поврзана со залихите што ги имаат зачувано од компонентите и со трошоците

  Ако, на пример, идниот iPhone 7 на крајот немаше копче за идентификација на допир, но тој ќе беше вметнат во екранот, некако тие треба да ги искористат залихите на оние копчиња што се произведени и произведени, и додека тие да престанат да ги произведуваат во помала мера Тие треба да го отстранат производот што ги носи овие компоненти, така што новиот иден ID на допир интегриран во екранот постепено го заменува стариот ID на допир, според мене тоа е стратегија, сè е добро осмислено, иако Apple не сака да го издаде овој производ, вие знаете дека има повеќе придобивки и предности да го набави овој iPhone и дека се продава прилично добро, затоа му даде толку многу реклама на iPhone 5c, што iPhone ги задржа старите компоненти и стариот ID на допир за да се направи место за ID на допир што го имаме денес, а истото ќе се случи и со овој iPhone, тоа е задолжително за Apple, мора да има рамнотежа во сè.

  Овој iPhone е знак дека подготвуваат нешто одлично за 7-от, се надевам дека ќе го отстранат ID-то на допир и дизајнот е добар, како и некои камери во добра состојба.

  Патем, ако на крајот е точно за ipad со блиц, немојте да се изненадите што Apple подготвува многу подобра камера со уште еден многу подобар блиц хаха.

 2.   Луис dijo

  Би сакал да ми го испратите видеото што го спомнуваат таму, ве молам преку е-пошта