Ова се 117 нови емоџи што ќе ги имаме на iPhone на крајот на годината

Emojis

На 117 нови емотикони Тие се подготвени за да можеме да уживаме во нив подоцна оваа година на iPhone и на други уреди кои користат оперативен систем iOS, iPadOS и macOS. Компанијата Купертино обично додава нови емоџи од време на време и во овој случај од Уникод тие веќе се подготвени за корисниците да уживаат во новостите.

Веќе е традиција да се види пред да бидат лансирани новите емотикони, па оваа недела тие беа претставени на сите. Ние навистина можеме да кажеме дека ги има многу, а има и некои од нив никогаш не можеме да ги користиме, но ги има во случај еден ден да можат да се појават во порака на WhatsApp, Telegram, SMS или која било социјална мрежа ...

На твитови што ни се понудени од емоикипедија Тие се токму она што ќе го видиме и оваа година, а ова се дел од нив:

Тука сите на видео:

Навистина правила за разновидност и гледаме од човек со мустаќи облечен како венчаница, мајка и татко како хранат бебе со шише, нинџа, животни од сите видови како поларна мечка, мамут, зелен пипер до црна мачка или огледало, маслинка и сл. Накратко, серија од 117 нови емотикони кои евентуално ќе ги видиме на iPhone пред крајот на годината. Ние ви ја оставаме врската до Емоџипедија во случај да сакате да ги видите останатите емотикони директно од нивниот официјален блог.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.