Овие тапети на iPhone 14 ќе ве остават без зборови

Позадини за iPhone 14

Ако имате iPhone 14, добро, и кој било модел што се прилагодува на iOS 16, ќе забележите дека сега прилагодувањето на терминалот е пообемно и е многу подобро. Но, навистина можеби нешто ви недостасува. Една од најважните работи и во која поминуваме многу време е да најдеме тапет што ни се допаѓа и што не мотивира. Можете да изберете од семејството, спортот, зајдисонцата или што и да посакате, но навистина она што ќе биде идеално за вас е новото создадено од Епл Гај. Веднаш ќе го ставите: iPhone 14 во неверојатно детални и слоевити шеми на iPhone 14.

Apple Guy, експерти за дизајн и лансирање на некои одлични специјални позадини за уредите на Apple, штотуку поставија во различни врски, некои нови позадини во кои сме вљубени. Ако сакате постојано да го гледате iPhone внатре, Само треба да ги преземете овие слики за да халуцинирате а исто така како што велат: во бои. Неверојатно детални и слоевити шематски позадини за iPhone 14.

Оние шематски детали за iPhone во слики се објавени, за моделите iPhone 14, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Plus и iPhone 14 Pro Max. Овој проект започна на 21 септември, само неколку дена откако iPhone 14 беше достапен за јавноста и почна да се појавува кинење. Фотографиите објавени од iFixit Тие беа незаменливи во овој проект.

Овде можете да ги преземете тапетите:

Сина: iPhone 14| iТелефон 14 Плус

Виолетова: iPhone 14| iPhone 14 Плус

Полноќ: iPhone 14| iPhone 14 Плус

Ѕвездена светлина: iPhone 14| iPhone 14 Плус

Производ (ЦРВЕНО): iPhone 14| iPhone 14 Плус

РАВ: iPhone 14| iPhone 14 Плус

Дополнително, во записот на веб-страницата на дизајнерите, детално е објаснето како тие ги изработиле тапетите. Многу е интересно да се биде во можност да се прочита како тие работеле и како тоа го детализирале во импресивна мера.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.