Годинешниот iPhone ќе биде поскап за 100 долари

iPhone 14 Pro виолетова

Новото протекување открива некои од карактеристиките што веќе ги знаевме за следните iPhone 14 Pro и Pro Max и ги потврдува нашите стравови: тие ќе бидат поскапи за 100 долари.

Ентони (@TheGalox_) на својот Твитер профил објави многу релевантни информации за следните iPhone 14 и 14 Pro Max, и ако ја земеме предвид неговата историја на протекување и стапката на успех, мора да обрнеме големо внимание на што ни вели:

iPhone 14Pro | iPhone 14 Pro Max – A16 Bionic – 6.1 | 6.7 инчен 120hz Amoled дисплеј – 48/12/12 камери – 128/256/512/1TB складирање и 8gb рам – 3,200 | Батерија од 4,323 mah – Always On Display – Face ID – iOS 16 1099 долари | 1199 долари

Во својот твит тој ни дава некои спецификации на следниот iPhone 14 Pro и Pro Max, некои од нив очигледни, како што е A16 Bionic процесор или големини на екран (6.1 за Pro и 6.7 за Pro Max), AMOLED тип и со стапки на освежување од 120Hz. Исто така, ја специфицира RAM меморијата (8 GB во двата модели) и различната достапна меморија (128, 256, 512 и 1TB).

Камери на iPhone 14 Pro

Првиот „нов“ податок се капацитетите на двете батерии. Додека iPhone 14 Pro ќе види зголемена батерија од 3.095 mAh на iPhone 13 Pro на 3.200 mAh на овој iPhone 14 Pro, најголемиот модел, iPhone 14 Pro Max ќе задржи батерија од 4.323 mAh во споредба со 4.352 mAh што ги има iPhone 13 Pro Max. Тоа е речиси занемарливо намалување, но можеби најважна е причината за ова намалување, некоја внатрешна компонента што го предизвикува?

Промени има и во камери, со главни 48 Mpx, додека другите две ќе имаат 12 Mpx. Оваа промена е важна, бидејќи главниот модул на iPhone 13 има 12 Mpx, па зголемувањето на резолуцијата на камерата е впечатливо. Она што веќе се очекуваше со недели на екранот „Секогаш вклучено“ е потврдено.

И детал што нема да им се допадне на корисниците: зголемување на цената. Твитот завршува со наведување на цените на следниот iPhone 14 Pro и има ознака од 100 долари на двата модели што ќе чини 1099 долари за Pro и 1199 долари за Pro Max. Прашањето што останува за нас е како Apple ќе го одрази ова зголемување во другите земји, но барем ќе треба да подготвиме 100 евра повеќе за да можеме да го купиме iPhone оваа година.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   сончање022 dijo

    Па верен купувач на iphone (4 5s 6 6plus xs xs max 11pro max) со малку новости сменив во samsung fold 3 one pass откако протекоа дека склопливиот iphone нема да стигне пред 2025 Apple не можеш да ни продаваш телефони така мала иновација за 3 години