Овој елегантен концепт покажува Apple Watch Series 6 без рамки

За оваа втора половина на 2020 година, со нетрпение се чека доаѓањето на нови надградби на оперативните системи: watchOS, tvOS, iOS, macOS и iPadOS. Сепак, постојат и протекувања кои навестуваат дека најверојатно ќе ги видиме нови уреди. Меѓу нив е и шестата генерација на паметниот часовник на големото јаболко: Apple Watch Series 6. Иако сè уште немаме многу протекувања или гласини, се очекува одлична вест да дојде од раката на watchOS 7. Сепак, концептите почнуваат да се појавуваат на мрежите и замислуваат нов часовник со помалку рамки чиј екран го зафаќа целиот зглоб. 

Дали ќе се збогуваме со рамките на Apple Watch Series 6?

Трендот на Apple во последните години е јасен: зголемете го екранот со намалување на рабовите. Промената започна во iPhone со лансирање на iPhone X и продолжи со лансирање на iPad Pro.Сепак, Apple Watch сè уште содржи доста големи рамки кои не спречуваат да имаме поголем дел од екранот. Иако не гледаме големи промени, часовникот во Големото јаболко веќе претрпе а зголемена големина на екранот за 30% со лансирањето на Серија 4 и остана во петтата генерација.

Концепт креиран од ConceptsiPhone муестра un Концепт на Apple Watch Series 6 со помалку рабови и повеќе екран. Всушност, слоганот што го дефинира е „многу поголема моќ и во иста големина“. Имањето поголем екран во иста големина може да му овозможи на Apple да дизајнира сфери со многу повеќе компликации. Овие новости не доаѓаат толку многу како хардверско ажурирање, туку со доаѓањето на watchOS 7.

Иако не можеме да го видиме во концептот, гласините сугерираат дека може да има и шестата генерација на Apple Watch измерете го статусот на кислород на корисникот. Покрај тоа, многу други функции што може да се прикачат на watchOS 7, како што е следење на спиењето или доаѓање на нови сфери со повеќе компликации.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.