AirTag: работа, конфигурација, ограничувања ... сето тоа е објаснето во видео

Дали сакате да знаете како работат AirTags? Кои модели на iPhone го извлекуваат максимумот од тоа? Како можат да ви помогнат да пронајдете изгубена ставка? Ви објаснивме сè на ова видео за да го имате многу јасно и да ви помогне да знаете дали ви требаат или не.

Новите етикети за лоцирање на „Епл“, кои ги крсти „AirTag“ како што сите очекувавме, доаѓаат со многу нови карактеристики и диференцијални фактори кои ги прават навистина интересен производ за корисниците на „Епл“. Приватност, систем за пребарување интегриран во iOS без потреба за преземање апликации, целата светска мрежа на iPhone и iPad на располагање за пронаоѓање на изгубениот предмет, попрецизно пребарување благодарение на чипот U1 тоа не само што ви кажува дали сте близу, туку и покажува во која насока треба да се движите за да го пронајдете, интеграција со Сири за да го барате вашиот предмет преку говорни команди, изгубен режим што им овозможува на дури и корисниците на Андроид да го идентификуваат сопственикот на AirTag да го контактираат ако го пронајдат ... овие и многу други карактеристики ги прават овие ознаки за локатори единствени на пазарот во моментот.

За 35 € можете да купите AirTag, а исто така можете да го надополните со безброј додатоци кои се веќе достапни од Apple и другите производители, плус сите оние што ќе пристигнат во наредните недели. Можете дури и да го снимите за да биде целосно персонализиран. Дали сте заинтересирани за овој производ? Па, во ова видео ги објаснуваме сите детали што треба да ги знаете пред да ги купите, не само да го познавате добро производот, туку и да знаете дали навистина вреди за сите оние функции што ви ги нуди во рамките на екосистемот на Apple. Достапни за резервација од 23 април, тие можат да се купат директно на 30 април, исто така достапни во физички продавници.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.