Одговорот на YouTube на TikTok ќе се вика „Шорцеви“

TikTok

Дури и ако не сте корисници на социјалната мрежа на кратки видеа со музика TikTock, повеќе од веројатно е дека во некоја прилика сте добиле повремено видео од оваа платформа. Оваа платформа од кинеско потекло, стана најпопуларниот меѓу младите, надминувајќи го дури и Инстаграм во многу земји.

Успехот што го има практично уште од своето раѓање, го привлече вниманието на големата технологија, особено Фејсбук, позната по бесрамно копирање на функциите на другите платформи, кој ја лансираше апликацијата Ласо минатата година, апликација што не е достапна во сите земји и поминува без болка и слава кај корисниците.

TikTok

Според Информациите, Јутјуб работи на нова опција наречена Шорцеви, опција што ќе ни ја понуди истата функционалност како TikTok но тој нема да биде достапен самостојно, туку преку апликацијата YouTube, од каде што можете да имате пристап до сите музички датотеки достапни на оваа платформа.

Апликацијата ТикТок е преземена на повеќе од XNUMX милијарда уреди и им овозможува на корисниците да создаваат кратко музичко видео или видеа со кратки циклуси со широк спектар на алатки за уредување.

Фејсбук, гледајќи го ограничениот успех на Ласо, ја тестира функцијата преку Инстаграм Макари, функција што ни ја нуди истата функционалност како и ТикТок и тоа во моментот е во фаза на тестирање само во Бразил. Во моментов, се чини дека успехот што го носи е ист со Ласо.

Информациите не беа во можност да ги знаат приближен датум на издавање од TikTock на YouTube или од Google (во зависност од тоа како гледате на него), но не треба да потрае долго ако не сакате да доцните уште еднаш за да ја доставите тортата, сè додека опциите што ги тестира Facebook се успешни на пазарот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.