Интернет продавниците се затворени! За помалку од два часа започнуваат резервациите на iPhone 13 и iPad mini

Резервации на iPhone 13

Компанијата Купертино ги затвори онлајн продавниците низ светот неколку часа со намера да започне со резервите на IPhone 13, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max, iPhone 13 mini и новиот iPad mini.

Во овој момент, сите ние треба да бидеме подготвени да извршиме итно купување на овие производи, бидејќи евентуално количината на залихите е фер на почетокот на продажбата. Еднаш по 14:00 часот кај нас ќе видиме како се отвора онлајн продавницата и започнува „лудилото“ да се избере моделот и да се постави нарачката.

Apple Watch Series 7 ќе треба да почека

Како што сите знаеме од денот на презентацијата Компанијата Купертино ќе почека уште малку за да отвори резервации за Apple Watch Series 7. Се чини дека овие часовници веќе беа предодредени да претрпат одложувања за време на презентацијата, како и предвидуваа некои аналитичари.

Во моментов, онлајн продавницата на Apple е целосно затворена и речиси подготвена за почеток на продажбата, така што сите се внимателни додека не дојде време да пристапат и да го изберат саканиот модел. Новите бои и новиот дизајн на iPad mini се уште една од големите атракции на отворањето на оваа продавница. Seeе видиме како напредуваат времињата на испорака како што поминуваат првите часови, но се очекува дека барем од iPhone 13 залихите ќе бидат доволни за побарувачка.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.