Force Band ќе ви овозможи да го контролирате BB-8 со сила

Сферо-бенд

Чекајте ги фановите и оние од нас кои не сме толку многу за да го гледаме најновиот филм на Војна на ѕвездите заврши минатиот месец. Од денот кога за прв пат го видовме трејлерот за епизодата 7 од „Војна на Starвездите“, наречен „Силата се буди“, започнавме да гледаме секакви написи поврзани со сагата, меѓу кои мислам дека најмногу се допаѓа Сферо ББ-8, последниот дроид кој пристигна во галаксијата „Војна на Starвездите“. Што би било убаво да може да се контролира со сила, нели? Па, ова е „можно“ благодарение на Форсен бенд.

Sphero бараше нови начини да го контролира својот starвезден елемент во моментот. Она за што тој помисли е нараквица, онаа што ја гледате на сликата над овие редови, што ќе ни овозможи контролирајте го droid BB-8 со гестови. Ова ќе додаде привлечност кон веќе саканиот дроид, особено ако сакаме да му покажеме на пријателот дека нашиот мал робот ги слуша нашите движења, за што би било убаво да ја покриеме нараквицата со ракавот на кошулата.

Лошото, а исто така и разбирливо, е што Сферо не планира да ја даде нараквицата во идната продажба, туку повеќе ќе се продаваат одделно. Тоа е исто така нешто што ми се чини фер или на друго место рано adopters на малиот дроид би платил исто како и новите купувачи и би имал ставка што нуди помалку карактеристики.

BB-8

Со Force Band на нашиот зглоб, BB-8 ќе го следи движењето на нашата рака и можеме да го натераме да се тркала на себе или да го натераме да се движи напред / назад. Оние што ги виделе неговите демонстрации на CES во Лас Вегас велат дека таму не работело многу добро, но дека тоа се очекувало поради количината на безжични сигнали што моментално се на теренот. Тие исто така нè предупредуваат дека ќе мора да бидеме претпазливи кога го контролираме нашиот ББ-8 со „Форс бенд“ или ќе направиме да има многу несреќи. Во секој случај, замислувам дека со пракса ова ќе стане подобро.

Форс бендот ќе биде достапно почнувајќи од оваа есенЗначи, ако имате BB-8 и сакате да го контролирате со гестови, сепак ќе мора да почекате. Сферо не ја спомна цената, па затоа сè уште не можеме да знаеме колку ќе чини. Имајќи предвид дека ќе пристигне од септември, мислам дека Force Band може да се купи за околу 20 € или помалку. Во секој случај, неговата цена ќе биде пониска отколку да беше објавена во ова време, кога премиерата на епизодата 7 од „Војна на вездите“ сè уште е во кината. Нешто добро мораше да ни донесе чекање.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Луис V dijo

  Ги мешате зборовите „дрон“ и „дроид“, кои немаат што да прават ... во врска со новостите, интересно ... Јас веќе го имав мојот Sphero BB8 неколку дена (само-подарок за Божиќ) и неверојатно е , но не сум целосно убеден во нараквицата, мислам дека ќе изгубеше многу прецизност. И, треба да биде добро полиран, ако не планирате да го извадите до есен ... giveе му дадам 45-50 €. Ако тоа беше ладна нараквица што може да ги направи најосновните активности на droid, тие можеа да ја извадат токму сега и да ја стават на продажба за малку пари.

  1.    Пабло Апарисио dijo

   Ви благодариме за предупредувањето. Забележав кога го напишав, но сепак ми се има случено еднаш, точно првиот пат.

   На здравје и повторно ви благодарам.