Опуштена кожа, кожа и разноврсност за вашиот iPhone 7 и 7 Plus [SWEEPSTAKES]

Twelve South е добро позната марка за корисниците на iOS и macOS, со сите видови додатоци за уредите на Apple, меѓу кои се издвојуваат случаите. Книга дека во повеќе од една прилика анализиравме на блогот за различните модели на iPhone, или нашата омилена приклучок за полнење, Здраво. Па, брендот штотуку дебитираше на пазарот за „конвенционални“ корици со нов модел: „RelaxedLeather“ за iPhone 7 и 7 Plus, кој е достапен во разни бои и со или без слотови за чување кредитни картички. Ние ви го прикажуваме и ви кажуваме како можете да ја добиете оваа прекрасна кутија за iPhone 7 Plus што ја тестиравме.

Овие прекрасни футроли се изработени од врвна кожа, со внатрешниот дел покриен со филц, така што тој не ја гребе површината на вашиот iPhone, па дури ни деликатниот JetBlack. Копчињата за јачина на звук и копчето за исклучување се совршено интегрирани во куќиштето и едвај се чувствуваат, овозможуваат да се користи со целосна нормалност без да се наруши естетиката на комплетот. Ракавите се достапни во различни бои: Марсала, Коњак, Зелена, Црна и Беж, и сите може да се купат со или без двојни слотови за кредитни картички, ако претпочитате да го носите само вашиот iPhone. Картите доаѓаат многу тесно, така што нема ризик да ги изгубите.

Една од главните карактеристики на овие навлаки изработени со природни производи и бои е тоа со употреба тие добиваат многу личен изглед: гребнатини, патина, затемнување на некои делови, осветлување на други… Обвивката ќе биде единствена по една недела употреба, но задржувајќи импресивен изглед. Можете да ги купите од Дванаесет јужна официјална веб-страница за 39 долари оние што немаат слотови за картички и за 49 долари оние што имаат. Се надеваме дека тие наскоро ќе стигнат до Амазон како и останатите производи на брендот.

Но, ако не сакате да чекате и сакате да го добиете овој случај што можете да го видите на сликите, тоа е многу едноставно. Треба само да го слушате нашиот подкаст следниот вторник, што го пренесуваме во живо во нашата YouTube канал од 23:45 часот во вторник, и тоа можете да го видите подоцна од самиот канал или да го слушнете преку нашиот подкаст на iTunes. Таму ќе ги кажеме условите да го добиете овој прекрасен капак, затоа обрнете внимание.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Соломон dijo

  Не гледам никаква корист за овие корици, украдени се или го губам телефонот и збогум кредитни картички!

  1.    квазар dijo

   Па, тогаш нема да видите ниту портфолио корисно, нели? Секој што сака да светне и да ја носи својата главна картичка и лична карта, со ова има многу. На пример, кога станува збор за спортување, тоа може да биде интересно.