Halo Back го носи копчето „назад“ на iPhone

ореол-назад

За оние кои доаѓаат од други платформи, можеби фактот дека немаат копче „назад“ и одеднаш наоѓаат единствено физичко копче за корисничкиот интерфејс е катастрофално, дури и во случаи како iPhone 6 Plus, неговата употреба со една рака може да биде прилично многу. досадно, особено за оние апликации кои имаат функција "назад" на горниот дел од екранот. Но, овие моменти можеби завршија благодарение на Паметниот заштитен екран за iPhone.

Halo Back е нов додаток за iPhone кој се појави на Kickstarter и кој ќе ни овозможи можност за „физичко“ копче за да се вратиме. Најавено е како прв светски заштитен екран во светот и се прилагодува на екраните на нашите iPhone 6 и iPhone 6 Plus. Благодарение на Halo Back ќе имаме виртуелно копче за назад во висина на палецот веднаш до левата страна на копчето Home.

Начинот на кој работи е навистина неверојатен, капацитивниот екран на допир на iPhone знае повеќе или помалку што сакаме да прави во зависност од тоа каде се допираме со изобличување на неговите електростатски полиња, Halo Back едноставно користи слој на електронски кола за да ја измени патеката на тие струи, дозволувајќи му на контактот од долната лева страна да се регистрира на горниот лев дел од екранот на iPhone., поедноставно отколку што може да изгледа во реалноста.

Овој заштитник е изработен од високо квалитетно калено стакло и олеофобна обвивка што ќе помогне да се намалат трагите и отпечатоците од прсти. Верзијата на iPhone е прилично лесна, но се сеќаваме дека ниту една верзија нема да ги покрие рабовите на нашиот iPhone. Доколку сакате да го купите, во моментов е достапно за резервација на нарачки на Кикстартер, каде што планираат да ги продадат за само 12 американски долари Откако ќе се постигне целта од 20.000 6.500 американски долари, од кои тој веќе има постигнато 25 XNUMX долари, тие ќе мора да брзаат со оглед на тоа што им преостануваат уште околу XNUMX дена.

Ако отсекогаш сте сакале копче за враќање на вашиот iPhone, можеби дојде вашето време.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

10 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Виктор Ред dijo

  Пазете се дека на видеото никогаш не излезе моментот кога одите кај иконите на отскочна штица

 2.   Рубен Бишоп dijo

  Мигел Мерино Хименез објави додаток за да му обезбеди на iPhone-от задното копче xD

  1.    Мигел Мерино Хименез dijo

   iRevolution

  2.    Рубен Бишоп dijo

   iBack

 3.   Гејб Куберо Мартин dijo

  Андроид iCopy

 4.   Фран Родас dijo

  Колку апсурдно ... ако 90% од апликациите веќе вклучуваат повлекување назад во навигацијата, како и невалидни примери што се прикажани на видеото со менијата на самиот iOS. (За оние кои не знаат: влечете надесно од работ на левиот екран, на која било висина)

 5.   Но dijo

  фран ... не знаеш! дека ако имате опции за тоа, но мора да го допирате екранот од тука до таму !!
  И, што ве чини да ставите екран осетлив на допир за тоа, како што е известување предводено? Толку технологија треба да стави ЛЕД на неа?

 6.   Лав Ром dijo

  Одлично решение

 7.   Карлос Ј dijo

  Имајќи ја функцијата на двојно допирање на копчето Home за да го спуштите екранот, овој изум ми изгледа како срање.

  1.    Мигел Хернандез dijo

   Здраво Карлос.

   На некои им е поудобно да допрат копче за назад, овој додаток е направен за нив. Се најдобро.