Предизвикот Apple Watch за вработените е откажан поради коронавирусот

Епл Види

Пред неколку недели, компанијата од Купертино официјално објави пристигнување на специфичен предизвик за своите вработени низ целиот свет и се чини дека ова конечно е откажано поради проблемите што ги предизвикува коронавирусот.

Ова е глобален проблем и прилично деликатен Затоа, Apple не сака да го компромитира здравјето на своите вработени, а уште помалку да започне предизвик од ваков тип кога многу од нејзините вработени може да се најдат во деликатна ситуација или едноставно не сакаат да го спроведат овој предизвик сега заради она што се случи, така, во Apple одлучија одложете го овој предизвик за активност за подоцна.

Несомнено кризата со овој вирус е загрижувачка и Apple го знае тоа затоа е нормално овој вид на настан да се откаже. Покрај тоа компанијата ја испрати оваа внатрешна порака до своите вработени пред неколку часа да ја соопштат одлуката:

Предизвикот Затвори ги прстените е една од ретките можности да ги собереме членовите на тимот и колегите од целиот свет со заедничка цел да ги затвориме нашите прстени, да заработиме неколку поени и да се забавуваме. Со неколку наши канцеларии и продавници затворени во Кина во моментот и бидејќи неколку членови на нашиот тим нема да можат да учествуваат, решивме да го одложиме Затвори ги прстените предизвик 2020. ННашиот предизвик ќе биде отстранет од апликацијата „Предизвици“.

Месецот на срцето додава уште еден предизвик што во овој случај ќе остане активен и што е насочено кон сите корисници на „Епл“ и во кое очигледно можат да учествуваат и вработените, така што во принцип оние што сакаат да го завршат ќе можат да го сторат тоа без проблем. Се надеваме дека овој вирус е под контрола и дека сè може да се врати во нормала веднаш дефинитивно е проблем за секого.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.