Отклучување кутија за паметни батерии iPhone 6

unboxing-iphone6-smart-батерија-случај

И покрај сите шанси и без претходни гласини, Apple не изненади минатиот вторник со лансирањето на футрола со вградена батерија за iPhone 6 / 6s што ни овозможува да го наполниме уредот, покрај тоа што го штити од можни падови, со 80% доплата.

Чудно е што Епл реши да издаде куќиште на батерии кога претходно тоа беше попотребно отколку со новите модели на iPhone кои интегрираат батерија со поголем капацитет, но ова може да покаже дека идните планови на компанијата не вклучуваат проширување на капацитетот на моделот од 4,7 инчи.

Естетиката на овој нов случај остава многу да се посака, но, како што ве информиравме вчера, таа е мотивирана од Мофи, производител на футроли со интегрирана батерија што до сега беше еден од ретките производители кој беше посветен на производство на овој тип на случајот. Очигледно Мофи регистрираше неколку патенти со традиционална форма на нејзиниот ракав и можни варијанти што би можел да го користам во иднина, и се чини дека момците од Купертино не сакаа да плаќаат за да ги користат своите патенти и ја започнаа оваа анти-естетска монструозност на случајот за заедничко полнење и заштита на нашиот iPhone 6.

Момците на 9to5Mac го снимија unboxing каде можеме да ги видиме единствените две бои во кои Apple го лансираше овој нов случај, црно-бело. Се чини дека тие не се многу јасни дали овој нов додаток ќе биде многу успешен кај јавноста и Тие не сакаа да ризикуваат да го направат овој случај со остатокот од боите што се користат во производството на новиот iPhone 6s.

Куќиштето интегрира батерија од 1877 mAh, што, како што споменав погоре, ни нуди автономија од 80% од нашиот iPhone, совршена за оние интензивни денови во кои не знаеме кога ќе имаме на располагање приклучок за полнење на нашиот уред. Цената на овој нов додаток изнесува 119 евра, што ако го споредиме со кориците на Мофи не изгледа многу пресилен.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

10 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   СИМОН dijo

  ОД ТОГАШ JОНИ Ајв Порко мораше да види

 2.   З-Тор dijo

  Каков страв. Не сум видел ништо погрдо. Каде се тие денови кога Apple го постави трендот за дизајн на своите производи?

 3.   Ја сака и баба ми dijo

  Јас го купив заедно со iPhone 6S, оди многу добро затоа што iPhone е многу лесен за лизгање, но со случајот зафатот е многу добар и ако ми дава и повеќе полнење, тогаш подобро, откако ќе го облечете, не не е толку обемна или монструозна како што велат многумина, изгледа добро да се исуши, исто така одлично го штити објективот на фотоапаратот. Друга работа што ме охрабри да го купам е дека тоа е производ на Apple, за кој веќе знаеме дека е синоним за квалитет, дури и ако го стават двојно зголемен со цените.

 4.   Чак Норис dijo

  И покрај грдиот дизајн, (мојот веќе ме достигна) е најтенкиот на пазарот и да се фати за iPhone е добро, затоа, грдо, но 100% функционално

 5.   Чак Норис dijo

  да, тежи многу!

 6.   Слика на зачувачот на Рафаел Пазос dijo

  Пристигна пред два часа, а вистината е дека не е толку грда како што многумина велат, се фаќа доста добро и го штити iPhone-от, исто така допирот е многу добар, единствената лоша работа е цената малку скапа, но ние веќе знај како е Манзана

  Мислам дека премногу се критикува на прв поглед без да се обиде од таму да се извлечат заклучоците.

  Честитки!

 7.   Кокаколо dijo

  Каков страв !!!!

 8.   Огорчен dijo

  Грдо е од c # j # n € s.

 9.   Мала работа dijo

  Едно е нешто што не го знаете и што не е споменато во статијата, куќиштето има антена! Да, Apple стави антена во куќиштето за да не се зафати сигналот, нешто што другите случаи го немаат , или Манзана! 🙂

 10.   Еду dijo

  Се сомневам. Повеќето вакви случаи имаат прекинувач за активирање на батеријата. (Вклучи, исклучи) Не го гледам, како работи тогаш?