Отклучување на фитнес-групата Стар21

Ако погледнеме на пазарот, постојат многу опции што ги наоѓаме при изборот на квадратна нараквица. Денес имаме еден од нив со нас, можеби е посебна опција во смисла дека се разликува од другите бидејќи е фокусирана на друг вид јавност и тоа го прави со порака и намера.

Општо земено, нараквиците од овој тип се ограничени на броење чекори, мерење на спиењето и изложување на податоците, сè за да имате информации за контраст, за да не останете изоставени на овој начин, роден од контролата на нашата физичка активност. Star.21 е различна, причината е што тие не само што ги снимаат информациите и ги прикажуваат детално, туку имаат и една цел, да нè едуцираат.

Ако она што го сакате е нараквица што вибрира секогаш кога ќе добиеме известување, што ги брои чекорите што ги правиме и фазите на нашиот сон и не прави ништо друго, имате опции како што се Xiaomi Mi Band или Misfit Shine. Ако, напротив, вашата цел е постигне поактивен и здрав живот, едуцирајте го вашето тело и ум и преземете контрола над сето тоа без вашата рака да вибрира на секои 10 секунди, Star.21 е вашата нараквица.

Оваа нараквица е создадена со филозофија на ум; според една студија, за А. навика станува дел од нашите животи, ова мора да се спроведува континуирано 21 ден, па оттука и името Star.21, и неговата цел, благодарение на нејзините податоци и аларми, оваа нараквица има за цел да нè натера да се движиме повеќе поставувајќи дневни цели (со прогресивни тешкотии) и дека спиеме подобро со тоа што ќе ни забраниме да спиеме доцна и ќе не натераме да станеме на време.

Благодарение на луѓето од Оаксис, единица на нараквицата Star.21 пристигна во наши раце, и како би можело да биде поинаку, ќе ви ги дадеме нашите впечатоци за тоа. Во денешното видео ќе се ограничиме на правење а unboxing и преглед на неговите главни карактеристики и ветувања што ги дава.

Момците од Оаксис успеаја да удрат на земја заситен пазар каде што има толку многу конкуренција и толку различни цени, нивната паметна нараквица е различен пристап на што се навикнаа другите компании.

Техничките спецификации на нараквицата се како што следува:

- Од 15 до 22 см прилагодливи.

- 18 g тежина.

- 15 дена батерија (50mAh).

- IPX6 (не IP67 како што велам на видеото, грешев).

- Цинк-јадро и лента TPU.

- Интерфејс заснован на 21 led систем.

- OTG конектор за полнење.

- Bluetooth 4.0 LE.

Гледајќи ги овие спецификации, можеме да видиме дека тоа е многу разноврсна нараквица способна, насочена кон нормални луѓе (не активни спортисти), способна да не придружува каде и да одиме, и секако, со лесни материјали и доволно згрижени за да не предизвика алергии ( ахем фитбит ..)

Функциите на оваа нараквица се како што следува:

- Мерач на физичка активност.

- Тивок аларм за вибрации.

- Монитор за спиење и циклуси.

- Бројач на калории.

- Аналоген часовник ".

- Едукација за спиење.

Како што можете да видите, тие се доволно интересни функции за да не натераат да размислиме за вашето купување, и уште повеќе доколку неговата цена е околу 60 €, тежок конкурент за ривали како Jawbone или Fitbit, кои ја преминуваат бариерата од 100 € (се разбира, обезбедувајќи добра компатибилност со други услуги како што е IFTT, што во овој случај Star.21 го нема).

Самата нараквица е способна да зачувува податоци за нашите активности за време на 7 дена, сè додека не ја отвориме апликацијата Животен биланс и автоматски се синхронизира. Треба да се напомене дека не е ажуриран за да работи со апликацијата iOS 8 Health (засега).

Да можеш да те направам едно преглед Ние мора да го користиме минимум 3 дена, па доколку овој гаџет предизвика интерес кај вас, останете во тек, во следните неколку дена ќе ги имаме првите впечатоци, конечната проценка и сите проблеми што ги има.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

6 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   GSeliaX dijo

  Каде можете да купите за пратки во Шпанија?

 2.   АнтониоР dijo

  Сопствен преглед на аматерски блог, но не и на наводно важен блог. Проклето… Лош квалитет на видеото, слабо осветлување, снимено на ниво на маса (не можете да купите статив од Кинезите?)… Ако дури и пижамите имаат топчиња balls

  Јас навистина ги правам критиките што е можно поконструктивни. Ве читам со години и жалам за она што сте го направиле во последно време.

  1.    Хуан Колила dijo

   Здраво Антонио, жал ми е за квалитетот, тој е снимен во FullHD, но поради технички проблеми, програмата што го монтираше видеото предизвика да го изгуби квалитетот, штета, иако пораката останува иста
   Што се однесува до стативот, ќе бидете задоволни да знаете дека е на пат: ')

  2.    Хуан Колила dijo

   ПС: тоа е наметка, и со сета почит во светот, како да е пругаста 😀

 3.   GSeliaX dijo

  не ми одговараш

  1.    Хуан Колила dijo

   Здраво GSeliaX, жал ми е што не ви одговорив, испратив е-пошта за да дознаам каде е купено и одвоија време да ми одговорат, можете да ги добиете вашите овде:

   http://www.oaxis.com/product/star-21fitness-band-rosered/

   Извинете за доцнењето!