Откривање на кратенки, првата книга за кратенки, сега достапна на iBooks и Amazon [SWEEPSTAKES]

Кратенките беа пред и потоа во користењето на Сири. Објавен со iOS 12 Тоа беше вистинска сензација за оние кои сакаа да извлечат повеќе од виртуелниот асистент на „Епл“, бидејќи ви овозможува да извршувате задачи со Siri кои не се можни природно. Дури и автоматизирање на задачи, како конвертирање слики, е можно со Кратенки.

Слушате радио на HomePod? Да му го диктирате списокот за купување на вашиот iPhone? Да се ​​вклучи Apple TV од вашиот HomePod? Можностите се бесконечни, и со новата книга „Откривање на кратенки“ штотуку објавена на iBooks и Amazon, ќе го имате многу полесно.

Наследник на апликацијата Workflow, апликацијата Кратенки што се појави заедно со iOS 12 нуди бесконечни можности да добиете повеќе од Siri. Во отсуство на Apple да го отвори својот виртуелен асистент до сите програмери, Кратенките ви овозможуваат сами да креирате текови на задачи за да ги извршите тие дејства. Апликацијата вклучува галерија со многу интересни кратенки, други компатибилни апликации исто така ви олеснуваат да креирате кратенки, но ова е само мал дел од она што може да се направи, затоа што можете сами да ги креирате, иако за тоа е потребно минимално знаење што ќе го добиете со „Откривање на кратенки“ брзо.

Откривање кратенки за iOS е првата книга за кратенки што е објавена на кој било јазик. Тоа е чекор напред во понудата за обука за кратенки што се состои од некои статии на блогови и помош од јаболка на апликацијата.

Недостасуваше заедничка нишка што ќе ги врзува сите заедно, место за учење со водени примери и упатство за јазици и технологии поврзани со кратенки. И тоа е оваа книга, таа е прирачник за учење и референтна книга каде со секое ажурирање ќе ја зголемиме содржината за да има сè за Кратенките

Со него имаме намера да им ги донесеме можностите на Кратенките на оние луѓе кои немаат програмско знаење, но сакаат да научат и да извлечат максимум од тоа. Но, ние исто така размислувавме за оние кои веќе стекнале знаење и сакаат да го консолидираат и прошират се додека не направат навистина сложени кратенки.

Создадена од Франк Лишан, Рафаел Роа и Хозе Руиз, оваа книга е прва објавена на Кратенки и ветува дека ќе има вистински успех. Неговата цена е 8,99 € и можете да ги купите и во iBooks (линк), да уживате во тоа на вашиот iPhone, iPad и Mac, исто како и на Amazon (линк) да го прочитате на вашиот Киндл. Верзијата iBooks вклучува видеа, па затоа е најпрепорачана. Благодарение на неговите автори, имаме три бесплатни лиценци за iBooks што можете да ги добиете само со споделување на овој напис на Твитер со хаштагот #descubriendoshortcuts и врската до него. Имате рок до 5 јануари 2019 година во 23:59 часот

Победници на томбола

Победници на ждрепката беа (корисничко име на Твитер): @superluis, @jlaznar, @deckfp


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Халил авел dijo

  врската за споделување не работи

 2.   лологан dijo

  а победникот е?